Znowu susza? A może lokalne oberwanie chmury, a spływająca woda rozmywa Twoje pole?
Zmiany klimatyczne dają się we znaki rolnikowi. Niedobór wody w połączeniu z pozostałymi wyznacznikami polityki klimatycznej, zmuszają do poszukiwania oszczędnych, uproszczonych technologii uprawy roli i roślin. Kluczowe znaczenie ma tutaj dobór maszyn i narzędzi do uprawy pożniwnej oraz przedsiewnej.
Konieczne staje się stosowanie narzędzi i maszyn uprawowych, operujących w wąskim zakresie tolerancji warunków glebowych.
Zobacz film:
Poettinger od kilku lat przygotowywał ofertę sprzętu uprawowego, który wpisuje się w wymagania nowej WPR. To m.in. systemowe i uniwersalne rozwiązanie kultywatorów uprawowych biernych rodziny Terria.
To rodzina trzy- i czterobelkowych kultywatorów, z szerokością od 4 do 6 m. Do tego dochodzi opcja jednoczesnego podania nawozów i nasion podczas uprawy gleby z wykorzystaniem urządzenia Amico F.
Szeroki opis kultywatora Terria – kliknij tutaj.
Użycie maszyn systemu Terria umożliwi w gospodarstwie realizację norm dobrej praktyki rolniczej (GAEC) obowiązujących od stycznia 2023 r. w zakresie Krajowego Planu Strategicznego:
Idzie tu o utrzymanie okrywy ochronnej gleby w okresie od dnia 1 listopada do dnia 15 lutego na co najmniej 80% GO w gospodarstwie poprzez mulcz, resztki pożniwne, ściernisko, okrywę roślinną.
Niezależnie od norm GAEC, użycie maszyn z grupy Terria pozwoli na realizację ekoschematów w KPS 2023-2027, przykładowo:
Wraz Pöttinger przygotowaliśmy serię artykułów, które rozwijają poniższe tematy:
Postawić na jakość zbóż: nowa wialnia bębnowa – wydajność do 50 ton/h