15 - 11 - 2023
Fot. firmowe

Farm Machine of the Year dla TopDown Väderstad

Wygląda na to, że mamy kolejnego laureata z Hanoweru. Väderstad, jedna z wiodących na świecie firm zajmujących się uprawą roli i siewem, został zwycięzcą nagrody Farm Machine 2024 w kategorii uprawa roli.

 

 

Väderstad, jedna z wiodących na świecie firm zajmujących się uprawą roli i siewem, został zwycięzcą nagrody Farm Machine 2024 w kategorii uprawa roli. 

Nagroda została ogłoszona podczas trwającej wystawy Agritechnica w Hanowerze w Niemczech i dotyczy maszyny TopDown z E-services.

 

New Holland prezentuje CR11: flagowy kombajn nowej generacji

 

Farm Machine of the Year

 

Nagroda Farm Machine of the Year przyznaje jury składające się z przedstawicieli 16 magazynów rolniczych z całej Europy.

– Ta nagroda jest dobrym dowodem na to, że TopDown i Opus z E-services mogą być niezbędne dla rolników, którzy chcą jeszcze bardziej zoptymalizować swoją uprawę roli. To nagroda to wysiłek zespołowy – powiedział na gali wręczenia nagród Wolfram Hastolz, dyrektor ds. zarządzania produktami uprawowymi w Väderstad.

Wprowadzenie usług E-Services w modelach TopDown 400-700 i Opus 400-700 umożliwia maszynom korzystanie z map aplikacyjnych.

Oznacza to, że rolnik, przed wyjazdem na pole, może zaprogramować poszczególne elementy robocze:

  • talerze,
  • zęby,
  • włókę i wał.

Elementy te dostosowują się do gleby  w zależności o jej rodzaj gleby lub charakterystykę podłoża.

 

Claas EVION: nowa seria kombajnów do gospodarstw rodzinnych

 

Aktywne elementy uprawowe w agregacie to ciekawy koncept. Do konsekwencja wcześniej już zastosowanych rozwiązań zmiennej dawki nasion i nawozów – pisaliśmy o tym tutaj.

Niektóre korzyści z zastosowania Top Down to oszczędność oleju napędowego i poprawa stanu gleby. Inne to możliwość zwiększenia prędkości roboczej i zmniejszenia zużycia elementów roboczych.

TopDown i Opus z E-services są dostępne od października 2023 r. Pierwsze maszyny zostaną dostarczone rolnikom na początku 2024 r.

 

Opr. na podstawie informacji prasowych Väderstad.

 

Rolnictwo regeneratywne: Fundacja Rozwoju Rolnictwa Terra Nostra zaprasza na szkolenia

Redakcja Agrokonsument.pl
Serwis Agrokonsument.pl specjalizuje się w treściach kierowanych dla konsumentów i branży agro. Polityka rolna, bezpieczeństwo żywności, ubezpieczenia, prawo.
przeczytaj inne artykuły tego autora
Wydrukuj
PILNE !
Zobacz podobne:

Inni przeczytali również: