18 - 07 - 2024
Fot. firmowe

Nowa seria ciągników 6M John Deere

John Deere ogłosił wprowadzenie nowej serii ciągników 6M ze znacznie rozszerzoną gamą modeli. Teraz obejmuje ona łącznie 17 maszyn, w tym 10 o mocy powyżej 150 KM. Agrokonsument.pl

 

 

Nowa oferta JD zapewnia jeszcze większy wybór rolnikom poszukującym ciągników o wysokich osiągach i niewielkiej złożoności obsługi. Od kompaktowego modelu 6M 95 do potężnego 6M 250, obejmujących różne segmenty ciągników o określonej wielkości ramy.

Na uwagę zasługuje czterocylindrowy model 6M 150 o dużej mocy oraz zmodernizowany 6M 145 z sześcioma cylindrami. Ciągniki 6M 230 oraz 6M 250 z bardzo dużym rozstawem osi wynoszącym 2900 mm dodatkowo rozszerzają ofertę.

 

Wszystkie maszyny mają silnik o pojemności 4,5 lub 6,8 litra i zapewniają dodatkową moc znamionową do 20 KM z systemem inteligentnego zarządzania mocą (IPM) w zastosowaniach transportowych lub przy używaniu WOM. Szeroki wybór przekładni, od dobrze znanej i sprawdzonej mechanicznej PowrQuadTM Plus po bezstopniową AutoPowrTM, zapewnia optymalne osiągi niezależnie od potrzeb.

Sześciocylindrowe modele 6M mogą być ponadto opcjonalnie wyposażone w większe pompy hydrauliczne o wydajności 155 l/min lub nawet do 195 l/min (w przypadku modeli 6M 230 i 6M 250). Większa liczba opcji i dostępność większych opon zapewniają większą powierzchnię styku z podłożem na polu, co zmniejsza zagęszczanie gleby.

 

Rynek ciągników w maju 2024. Liderem John Deere przed Kubota i New Holland

 

Rozszerzona linia modeli 6M

 

W segmencie ciągników z małą ramą nowy model 6M 150 dołącza do gamy jako maszyna o dużej mocy, która jest wyjątkowo mocna dzięki maksymalnej mocy 177 KM z IPM, ale także kompaktowa i zwinna.

W grupie ciągników ze średnią ramą model 6M 145 zmodernizowano tak, aby miał sześć cylindrów zamiast czterech. Dodanie nowych modeli 6M 165 i 6M 185 dodatkowo wzbogaca ofertę.

 

W rodzinie ciągników z dużą ramą również pojawiły się dwa dodatkowe modele, 6M 220 i 6M 240, zapewniające solidną wydajność i wszechstronność w wymagających zadaniach.

Zestaw ciągników z bardzo dużą ramą obejmuje teraz zupełnie nowe modele 6M 230 i 6M 250, które wyznaczają nowe standardy mocy i wydajności w przypadku działalności na większą skalę.

 

 

Rusza nabór Młody Rolnik 2024: kupisz każdą maszynę

 

Mocne i szybkie z opcją 50 km/h

 

Ciągniki serii 6M wyposażono w silniki John Deere o pojemności 4,5 i 6,8 litra i mocy do 281 KM z IPM.

System ten dostępny w całej serii 6M zapewnia do 20 KM dodatkowej mocy w zastosowaniach transportowych i przy używaniu WOM. Opcje przekładni obejmują:

  • mechaniczną PowrQuadTM Plus z ręczną zmianą zakresów,
  • AutoQuadTM Plus z funkcją automatycznej zmiany biegów,
  • CommandQuadTM Plus z ulepszonymi funkcjami automatycznymi oraz
  • bezstopniową hydromechaniczną AutoPowrTM.

 

Oprócz opcji kompaktowego podłokietnika CommandARMTM przekładnia AutoPowrTM dostępna jest również z prawą konsolą dla operatorów, którzy chcą komfortu, lecz preferują prostszy interfejs kierowania. We wszystkich modelach dostępna jest opcja 50 km/h.

 

Nowe ciągniki 6M mają udźwig tylnego podnośnika od 5,7 t do 9,9 t, w zależności od modelu. Układ hydrauliczny z kompensacją ciśnienia i przepływu ma wydajność 114–195 litrów na minutę. Rolnictwo precyzyjne na żądanie Operatorzy bezproblemowo podłączają nowe maszyny poprzez ISOBUS. Do dyspozycji są:

  • wyświetlacz G5 o wysokiej rozdzielczości i przekątnej 10,1 cala albo
  • ekran uniwersalny G5Plus o przekątnej 12,8 cala.

 

To pozwala korzystać z rozwiązań John Deere Precision Ag Technology w celu zwiększenia wydajności.

Funkcje takie jak AutoTracTM, sterowanie sekcjami i zmienne dawkowanie to rozwiązania rolnictwa precyzyjnego pozwalające zoptymalizować wydajność i zmniejszyć koszty produkcji. Funkcja Data Sync to bezprzewodowa wymiana danych i linii prowadzenia między maszynami i Operations Center.

Integracja łączności JDLinkTM (jako standard) zapewnia zdalne wsparcie operatora i gwarantuje, że wszystkie nowe modele ciągników 6M otrzymują najnowsze bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania wyświetlacza, dzięki czemu właściciele są na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi.

 

Opr. na podstawie informacji prasowych John Deere

 

„Rola” ma 25 lat: jubileusz Zrzeszenia Producentów Zbóż i Rzepaku z Człuchowa

Redakcja Agrokonsument.pl
Serwis Agrokonsument.pl specjalizuje się w treściach kierowanych dla konsumentów i branży agro. Polityka rolna, bezpieczeństwo żywności, ubezpieczenia, prawo.
przeczytaj inne artykuły tego autora
Wydrukuj
PILNE !
Zobacz podobne:

Inni przeczytali również: