19 - 06 - 2024
Fot. Pixabay

Gdańska Giełda Zboża 2024: czekamy w Sopocie!

11 lipca rusza w Sopocie tegoroczna edycja Gdańskiej Giełdy Zboża. Program wzbogacono o rozszerzone warsztaty skoncentrowane na zarządzaniu ryzykiem cenowym surowców. Czytaj w Agrokonsument.pl

 

 

Lubiane przez traderów spotkanie w cyklu Gdańskiej Giełdy Zboża odbędzie się w tym roku 11 lipca. Także w Sopocie, jak przed rokiem. Organizatorzy podkreślają, że w tym roku przygotowali m.in. rozszerzone warsztaty poświęcone zarządzaniem ryzykiem cenowym surowców.

Będą one miały miejsce dzień wcześniej, 10 lipca.

– Nasze wydarzenie kierujemy do wszystkich osób związanych z rynkiem zbożowym: osób prywatnych, przedsiębiorstw specjalizujących się w produkcji pasz, producentów rolnych, posiadaczy młynów i olejarni, właścicieli firm handlowych oraz firm logistycznych. Zapraszam wszystkich zainteresowanych – mówi Zbigniew Ohler, organizator wydarzenia.

 

Gdańska Giełda Zbożowa: trwa światowa walka o zbyt pszenicy

 

Dobre tradycje Giełdy Zboża

 

Gdańska Giełda Zboża odbywa się cyklicznie od lat. Wpisuje się ono w wielowiekową tradycję, gdy Gdańsk uważany był za jeden z najbardziej rozwiniętych ośrodków handlowych w Europie.

W XV i XVI w. dobrobyt miasta zapewniał handel polskim zbożem na wielką skalę. Ziarno trafiało do Gdańska z różnych regionów Rzeczypospolitej śródlądowymi drogami wodnymi, głównie Wisłą oraz jej licznymi dopływami. W 1618 roku eksport towaru poza granice kraju wyniósł 118 tys. lastów gdańskich, tj. ok. 271 tys. ton.

Przez wiele stuleci centrum handlu zbożem stanowił Dwór Artusa – tu spotykali się kupcy z całej Europy, negocjując ceny ziarna.

Dlatego to miejsce onegdaj Zbigniew Ohler wybrał na pierwsze edycje Giełdy. Późniejsze spotkania – ze względu na dużą frekwencję – przeniesiono do hoteli Trójmiasta.

Szczegóły rejestracji na spotkanie – kliknij tutaj.

 

 

Patronem wydarzenia jest Agrokonsument.pl

 

 

Niektóre materiały z wcześniejszych edycji:

 

Gdańska Giełda Zboża: światowy rynek ziarna 2022-2023 – kliknij

Gdańska Giełda Zbożowa: trwa światowa walka o zbyt pszenicy – kliknij

Rusza Gdańska Giełda Zboża ZAKOPANE 2024 – kliknij

 

 

Ampol-Merol: każdego dnia lepsi, także w skupie zbóż

 

 

 

 

Redakcja Agrokonsument.pl
Serwis Agrokonsument.pl specjalizuje się w treściach kierowanych dla konsumentów i branży agro. Polityka rolna, bezpieczeństwo żywności, ubezpieczenia, prawo.
przeczytaj inne artykuły tego autora
Wydrukuj
PILNE !
Zobacz podobne:

Inni przeczytali również: