11 - 06 - 2024
Fot. P. Łuczak, Agrokonsument.pl

Ampol-Merol: każdego dnia lepsi, także w skupie zbóż

Magazyn spółki Ampol-Merol w Białogardzie wyposażony jest w silosy i urządzenia transportowe do zbóż firmy Riela Polska. Czytaj w Agrokonsument.pl

 

Każdego dnia lepsi, bardziej doświadczeni, profesjonalni – to motto, które przyświeca działalności Ampol-Merol sp. z o.o z Wąbrzeźna. Firma działa na terenie całego kraju i oferuje szeroki wachlarz produktów i usług dla rolnictwa. To m.in.:

 • materiał siewny,
 • nawozy mineralne,
 • nawozy wapniowe,
 • nawozy organiczne,
 • nawozy dolistne,
 • środki ochrony roślin,
 • produkty do pakowania plonów,
 • pasze dla żywienia zwierząt.

 

Do tego dochodzi dobrze zorganizowany skup płodów rolnych i transport.

 

Eugeniusz Taraska, P.W. Lechpol: stawiam na ciągły rozwój

 

Ampol-Merol i Riela Polska

 

Przedsiębiorstwo dysponuje powierzchnią magazynową na ponad 80 tys. ton płodów rolnych. Punkty skupu zbóż znajdują się w miejscowościach:

 • Białogard;
 • Kornatowo;
 • Lidzbark Warmiński;
 • Pronie;
 • Ryńsk;
 • Rywałd;
 • Trakewo;
 • Trępnowy;
 • Wąbrzeźno.

 

Odwiedziliśmy jedną z powyższych lokalizacji: Ampol-Merol sp. z o.o. w Białogardzie.

Warto zaznaczyć, że tu część obiektów przechowalniczych wykonała Riela Polska. Stoi tam sześć silosów płaskodennych typ 1420 o kubaturze 2173 m3 każdy.

Pierwsze trzy zbiorniki zbudowano w latach 2016/17, a trzy pozostałe w 2022/23 r. Pozwala to przechować w nich ok. 10 tys. ton zbóż i rzepaku. Do dyspozycji są także urządzenia transportowe o wydajności 80 t/h.

Silosy zostały w przemyślany sposób umieszczone wzdłuż własnej bocznicy kolejowej, co dodatkowo może przyspieszać logistykę zgromadzonego w nich surowca.

 

– Obiekt w wykonaniu Riela Polska działa bezproblemowo. Potrzeby dotyczą jedynie sporadycznej wymiany najbardziej eksploatowanych elementów. Przykładowo, w redlerach z czasem trzeba wymieniać łańcuchy, wycierają się też plastikowe zgarniacze. Elektronika pomiaru temperatury w masie zasypanego ziarna lubi czasami płatać figle – mówi Łukasz Paczkowski, kierownik ds. technicznych, który oprowadził nas po terenie magazynu Ampol-Merol w Białogardzie.

 

Przed żniwami zawsze wzywany jest serwis Riela Polska, aby wykonać kompleksowy przeglądu całego obiektu magazynowego. Spółka Ampol-Merol wychodzi bowiem z założenia, że sprawnie działający skup to element składowy najwyższej jakości świadczonych usług, którymi się szczyci.

 

Ukraina i jej rolnictwo: 93 agroholdingi pracują na 6,25 mln ha

 

Zadowolenie klienta to podstawa

 

Firma mocno dba o relację z klientami, zabiegając o ich zaufanie i lojalność.

W jej materiałach prasowych czytamy m.in., że: „Firma Ampol-Merol nie sprzedaje – firma Ampol-Merol współpracuje z każdym rolnikiem, którego sukces gospodarczy staje się celem i niezwykłym zastrzykiem energii do dalszego działania.”

„Najcenniejsza w naszych relacjach jest wiedza. To ona pozwala maksymalnie wykorzystać potencjał najlepszych, tylko oryginalnych i sprawdzonych preparatów, które stosowane zgodnie z autorskimi programami ochrony i nawożenia pokazują, jak ważną rolę w gospodarstwie odgrywa planowanie działań, szybka reakcja i możliwość konsultowania rozwiązań z ekspertami światowej klasy.

Herbicydy, fungicydy, insektycydy, adiuwanty, a także inne środki bazujące na substancjach czynnych wymagają przemyślanego stosowania i dawkowania, które pozwoli nam na optymalne prowadzenie działań profilaktycznych, jak i efektywną i bezszkodową interwencję w sytuacji zagrożeń.” – czytamy w materiałach Ampol-Merol.

Przedsiębiorstwo podkreśla, że jego misją jest dzielenie się wiedzą wszelkimi możliwymi kanałami. Nie sztuką jest sprzedać produkt, lecz wskazać, jak skuteczne go stosować.

 

Dodajmy, że ideą rozwojowego rolnictwa jest również seria porad eksperckich w formie Akademii Ampol-Merol oraz projektu Demo Farma.

 

Opr. na podstawie informacji własnych i Ampol-Merol

 

Opinie o Riela Polska u innych użytkowników:

 

Polhoz sp. z o.o. – Szymankowo k. Malborka, Pomorskie

Eugeniusz Taraska, P.W. Lechpol – Szubin, Kujawsko-Pomorskie

Zdrowy Kurczak z Suchowoli – Kizielewszczyzna, Podlaskie

Marian Olejnik, Agropol – Łosiów, Opolskie

Janusz Kasprzak, Rolpol – Uścikowo, Wielkopolskie

Bernard Ginter – Wyczechy, Pomorskie

Sebastian Luber – Wybranowo, Kujawsko-Pomorskie

Kamil Bojakowski – Jelcz Laskowice, Dolnośląskie

dr Józef Śliwa – Żórawina, Dolnośląskie

Przemysław Piasta – Rychnowo, Kujawsko-Pomorskie

DN Green – Dębionek, Kujawsko-Pomorskie

Classic Grain – Janikowo, Kujawsko-Pomorskie

Rajmund Gąsiorek – Radomice, Wielkopolska

Ginter, wialnia bębnowa – Wyczechy, Pomorskie

Jan Domaros – Malinowo, Pomorskie

Adam Lipiński – Domisław, Pomorskie

Grupa producencka GASK – Pyrzyce, Zachodniopomorskie

Firma „Kłos” – Opole, Opolskie

 

 

Śląski samorząd rolny szkoli swoich rolników

 

dr Piotr Łuczak – Agrokonsument.pl
Dziennikarz, redaktor i ekonomista.   Specjalizuje się w polityce i ekonomice rolnej.   Założyciel i redaktor naczelny serwisu Agrokonsument.pl należącego do Agro Creative Agency & Media. Szef redakcji Lidera Biznesu – Ogrodniczy Magazyn Branżowy, Grupa MTP.   Pełnił funkcje redaktora naczelnego tytułów: Tygodnik Rolniczy, Profi– profesjonalna technika rolnicza i Agrarlexprawo dla rolnika. Najdłużej pracował w top agrar Polska, w tym także na stanowisku z-cy redaktora naczelnego.  
przeczytaj inne artykuły tego autora
Wydrukuj
PILNE !
Zobacz podobne:

Inni przeczytali również: