07 - 03 - 2024
Fot. firmowe

Väderstad: większa pojemność BioDrill dla siewników Rapid 300-400C/S

Zbiorniki na trzy składniki, by siać dłużej i bardziej efektywnie. Väderstad do serii siewników Rapid 300-400C/S zwiększył pojemność zasobnika BioDril. Czytaj w Agrokonsument.pl

 

 

Rolnictwo węglowe, ekoschematy – te wyzwania wymagają siewników, które będą mogły dostarczyć w czasie jednego przejazdu zarówno materiał siewny, jak i nawozy.

Väderstad zwiększa zatem rozmiar doczepianego zbiornika BioDrill do siewnika Rapid 300-400C/S. Od 2024 roku pojemność BioDrill dla Rapid 300-400C/S została zwiększona o ponad 40%.

 

Co to jest BioDrill?

 

BioDrill to montowany zespół wysiewający umożliwiający aplikację trzeciego składnika, oprócz nasion i nawozu. Firma zaobserwowała bowiem rosnące zapotrzebowanie swych klientów na stosowanie dodatkowych produktów wraz ze standardowym siewem.

Rolnicy wykorzystują BioDrill do upraw okrywowych i nasion traw lub do umieszczania nawozu startowego wraz z nasionami. Dlatego Väderstad, by sprostać temu zapotrzebowaniu:

  • w przypadku 4-metrowego siewnika Rapid 400C/S pojemność BioDrill zwiększa z 280 do 400 litrów;
  • dla mniejszego, 3-metrowego siewnika Rapid 300C/S pojemność rośnie z 200 do 300 litrów.

Nowy siewnik jest standardowo wyposażony w dwa czujniki poziomu.

Natomiast zbiornik BioDrill dla pneumatycznych siewników Rapid A 400-800S, Rapid A 600-800C, a także serii produktów Spirit pozostanie na poziomie 360 litrów.

 

Nowość od Väderstad: drapieżny kultywator zębowy Cultus HD

 

Większa wszechstronność siewników

 

Co daje możliwość wysiewu trzech komponentów naraz? Wraz z uprawą główną sianą na tradycyjną głębokość, można dodatkowo aplikować płytko nasiona traw lub roślin okrywowych.

Inną możliwością jest wysiew nawozu i nasion – całość miesza się podczas jazdy w redlicach nasiennych. Nawóz zmieszany z materiałem siewnym jest odpowiedni do nawożenia startowego, gdzie wczesny dostęp do składników odżywczych może przyspieszyć kiełkowanie nasion.

Nowy BioDrill dla Rapid 300-400C/S jest dostępny od października 2023 r., a pierwsze maszyny trafią do klientów na wiosenne siewy w 2024 r.

Opr. na podstawie materiałów prasowych Väderstad

 

O innych produktach tej firmy przeczytasz:

  • Väderstad Topdown i Opus czytają mapy aplikacyjne – kliknij
  • Farm Machine of the Year dla TopDown Väderstad – kliknij
  • Väderstad wprowadza płynny nawóz do siewnika punktowego Tempo – kliknij
  • Twarda nakładka uprawowa Marathon Edge Väderstad: coś na ekoschematy – kliknij

 

Adrian Hościło: pięć tysięcy ton zbóż w stalowych silosach Riela Polska

 

 

 

 

Redakcja Agrokonsument.pl
Serwis Agrokonsument.pl specjalizuje się w treściach kierowanych dla konsumentów i branży agro. Polityka rolna, bezpieczeństwo żywności, ubezpieczenia, prawo.
przeczytaj inne artykuły tego autora
Wydrukuj
PILNE !
Zobacz podobne:

Inni przeczytali również: