Każdy, kto choć trochę zna się na rolnictwie, wie, jak wyglądają silosy zbożowe Riela Polska.
Ich zielonego dachu, pokrytego specjalnym tworzywem sztucznym Solano, nie sposób przeoczyć w rolniczym krajobrazie. Z bliska widać lepiej charakterystyczne korpusy z falistej blachy, pokrytej grubą warstwą ocynku do 600 g/m2.
Dotacja do przetwórstwa i przechowywania żywności z OZE. Konsultacje ruszyły
Riela Polska produkuje nie tylko silosy do przechowywania zbóż. Jest ekspertem w kompleksowych rozwiązaniach logistyczno-spedycyjnych dla ziarna i pasz.
Wytwarza także:
Produkcja tego asortymentu odbywa się w Kartoszynie k. Gdańska.
Redakcja Agrokonsument.pl miała okazję zwiedzić linie produkcyjne Riela Polska i przyjrzeć się, jak powstają poszczególne elementy gotowych produktów.
Zapraszamy na film:
Czy wiesz, że pracę kilkuset pracowników wspierają także zrobotyzowane linie?
Przykładowo:
Duże arkusze blachy, w tym tej zielonej – na dachy – rozwijane są z roli, cięte na kawałki, przenoszone przez zrobotyzowane ramiona do gięcia w całej serii pras krawędziowych.
Mogą one na zimno ugiąć blachy do 6 mm grubości, długości do 4 m długości i nacisku od 30 do 320 ton.
Najbardziej charakterystycznym dla Riela Polska jest jednak maszyna do perforowania i profilowania blachy typ C. Na dwóch tego typu urządzeniach rozwijana z roli blacha 4 x 580 mm uzyskuje kształt fali.
Pocięte moduły tej blachy składają się na ściany zbiorników na zboże.
Co ciekawe; w zależności od średnicy silosu, maszyna precyzyjnie słabiej lub mocniej wygina blachę w łuk. Podczas montażu silosu wszystkie części składowe i otwory na śruby pasują jak klocki do siebie.
Szerzej o Riela Polska przeczytasz TUTAJ.
Rolnictwo węglowe: rewolucja w polskim Planie Strategicznym cz. 1