15 - 02 - 2023
Fot. firmowe

Väderstad przejmuje Thyregod, duńskiego producenta kultywatorów międzyrzędowych

Zmniejszenie użycia herbicydów, dbałość o redukcję emisji CO2 to i wpisanie się w założenia rolnictwa zrównoważonego. To cele, jakie przyświecały Väderstad podczas przejęcia Thyregod. Agrokonsument.pl

 

Wygląda na to, że kolejny producent sprzętu uprawowego poważnie podszedł do nowych wyzwań w zakresie rolnictwa zrównoważonego – bo takie zadania niesie nowa Wspólna Polityka Rolna.

W lutym br. szwedzki Väderstad poinformował o przejęciu Thyregod, duńskiego producenta kultywatorów międzyrzędowych.

 

Twarda nakładka uprawowa Marathon Edge Väderstad: coś na ekoschematy

 

Thyregod ma sposób na chwasty

 

Thyregod A/S to marka rolnicza, której początki sięgają 1918 roku. Jest znanym w Skandynawii producentem maszyn do mechanicznego zwalczania chwastów.

– Kultywatory międzyrzędowe Thyregod doskonale pasują do naszego obecnego portfolio siewników Tempo oraz do nowych technologii siewu w ramach koncepcji Proceed. Także do realizacji celów zrównoważonego i wydajnego rolnictwa. Dzięki temu przejęciu znacznie skracamy nasz czas wejścia na rynek w tym segmencie – zaznaczył Henrik Gilstring, prezes Väderstad Group.

 

Po co rolnikowi teledetekcja satelitarna?

 

Firma Väderstad, jeden ze światowych liderów w dziedzinie uprawy roli i siewu, przejmuje części staje się zatem właścicielem technologii Thyregod TRV. Dodaje do swych rozwiązań – maszyn do uprawy gleby i siewników precyzyjnych – także kultywatory do upraw międzyrzędowych.

Thyregod wyspecjalizował się bowiem i opatentował kultywatory z podnoszonymi sekcjami i niezliczonymi opcjami regulacji.

Opracował też pierwszy na świecie kultywator międzyrzędowy sterowany kamerą czy system dwóch ram w jednej ramie głównej.

Jak deklaruje nowy właściciel, początkowo kultywatory będą sprzedawane pod marką Thyregod i produkowane nadal w Danii.

Od czerwca 2024 roku będą funkcjonować pod marką Väderstad.

 

Opr. na podstawie materiałów prasowych Väderstad

 

Czy coś grozi za przekroczenie 300 ha? Gospodarstwo rodzinne cz. 1

Redakcja Agrokonsument.pl
Serwis Agrokonsument.pl specjalizuje się w treściach kierowanych dla konsumentów i branży agro. Polityka rolna, bezpieczeństwo żywności, ubezpieczenia, prawo.
przeczytaj inne artykuły tego autora
Wydrukuj
PILNE !
Zobacz podobne:

Inni przeczytali również: