21 - 06 - 2024
Fot. P. Łuczak, Agrokonsument.pl

Nowe zgrabiarki Pöttinger: dwie lub cztery karuzele serii Top VT

Nowe zgrabiarki Pöttinger: dwie lub cztery karuzele serii Top VT Pöttinger wprowadza na rynek dwie nowe dwukaruzelowe zgrabiarki z bocznym odkładaniem pokosu. To modele Top VT 6820 S i Top VT 7620 S. Do tego dochodzi czterokaruzelowa VT 12540 C. Czytaj w Agrokonsument.pl

 

 

Ideą, jaka przyświecała konstrukcji nowych zgrabiarek, to dbałość o oszczędność energii. Chodziło o to, by odkładać duże pokosy przy niewielkim zapotrzebowaniu na moc.

  • Top VT 6820 S ma stałą szerokość roboczą 6,80 m;
  • Top VT 7620 – szerokość pracy 7,60 m;
  • Top VT 12540 C – szerokość pracy do 12,5 m.

 

 

Polhoz Sp. z o.o.: pszenica, rzepak, kukurydza, buraki, ziemniaki i Riela Polska

 

 

Wydajne i czyste zgrabianie

 

Wygięte palce lekko unoszą paszę i zapewniają czyste zgrabianie. Nie ciągną paszy po ziemi. Standardowe 5-kołowe podwozie w połączeniu z zawieszeniem kardana karuzeli zapewnia precyzyjne prowadzenie palców nad nierównościami terenu.

W opcji zgrabiarka może być wyposażona w koło Multitast, które wcześnie wykrywa nierówności i odpowiednio podnosi karuzele. Wysokość zgrabiania jest regulowana elektro-hydraulicznie z kabiny ciągnika lub za pomocą ręcznej korby.

Dzięki funkcji preselekcji Basicline karuzele mogą być oddzielnie podnoszone lub opuszczane. To praktyczne w przypadku zgrabiania z niewielkich powierzchni lub na granicy pola. Top ma też promień skrętu wynoszący aż 80 stopni. Do tego dochodzi prześwit 50 cm od podłoża, co pozwala na przejazd po odłożonych pokosach.

 

Kosiarki Pöttinger Novacat: H najszersza na rynku, Opticurve dedykowana na zakręty

 

Aplikacja Harvest Assist

 

Zgrabiarki świetnie współpracują z aplikacją Harvest Assist. To ciekawa oferta w postaci aplikacji Pöttinger. Pozwala ona optymalizować zbiór podczas zielonych żniw. Dostępna jest gratis, a w praktyce wykorzystuje ją już ok. 5 tys. zespołów zielonkowych w Europie.

Niedawno wyposażono ją w trzy nowe funkcje:

Ilość balotów na polu.

Operator prasy może wprowadzić w aplikacji liczbę balotów znajdujących się na polu. Każda osoba kierująca ładowarką i przyczepą do zebrania bel będzie miała szybki dostęp do informacji o ilości i lokalizacji balotów.

Liczba balotów jest puntem wyjścia do określenia wydajności zbiorów. W każdej chwili można mieć wgląd w dane o efektywności prac związanych z sianokosami i zbiorem.

Nawigowanie do pryzmy.

Funkcja nawigacji umożliwia dojazd do pola i do pryzmy. Można wprowadzić do aplikacji nową pryzmę i dojazd do niej bezpośrednio kontrolować za pomocą Google Maps.

Inne maszyny.

Aplikacja pozwala wprowadzić inne pojazdy do przetransportowania balotów lub sieczkarnie samojezdne.

 

Szerzej o innych maszynach Pöttinger zaprezentowanych w czerwcu w Austrii:

 

  • Kosiarki Pöttinger Novacat: H najszersze na rynku, Opticurve dedykowana na zakręty
  • Kompaktowy full wypas: nowa przyczepa samozbierająca Jumbo 5000 Pöttinger

 

Konferencja O-Polski Rynek Rzepaku i Zbóż: 6 edycja

 

dr Piotr Łuczak – Agrokonsument.pl
Dziennikarz, redaktor i ekonomista.   Specjalizuje się w polityce i ekonomice rolnej.   Założyciel i redaktor naczelny serwisu Agrokonsument.pl należącego do Agro Creative Agency & Media. Szef redakcji Lidera Biznesu – Ogrodniczy Magazyn Branżowy, Grupa MTP.   Pełnił funkcje redaktora naczelnego tytułów: Tygodnik Rolniczy, Profi– profesjonalna technika rolnicza i Agrarlexprawo dla rolnika. Najdłużej pracował w top agrar Polska, w tym także na stanowisku z-cy redaktora naczelnego.  
przeczytaj inne artykuły tego autora
Wydrukuj
PILNE !
Zobacz podobne:

Inni przeczytali również: