03 - 05 - 2022
Fot. Fendt

AGCO Academy, czyli Fendt dla studentów

W siedzibie AGCO Polska odbyło się szkolenie kombajnowe dla grupy studentów z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Spotkanie miało miejsce w ramach współpracy AGCO Academy z uczelniami wyższymi.

 

 

 

W wykładzie w siedzibie AGCO w Paczkowie k. Poznania, który miał miejsce na początku kwietnia br., brali udział studenci studiów magisterskich Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, kierunek Rolnictwo.

 

Kombajny Fendt od środka

 

Na spotkaniu przedstawiono studentom rozwiązania techniczne oraz systemy precyzyjnego rolnictwa stosowane w różnych modelach kombajnów Fendt.

Tematem przewodnim wykładu był wpływ poszczególnych parametrów zespołów roboczych na wydajność i jakość zbioru. Połączono to z omówieniem wykorzystywania danych zebranych podczas żniw w systemie Fendt Variodoc.

Pozwala on na optymalizację procesu produkcji zbóż i zwiększenie opłacalności ich produkcji.

 

– Naszym gościom pokazaliśmy kombajn rotorowy Fendt IDEAL oraz kombajny klawiszowe Fendt serii E i L. Tego typu zajęcia dla studentów są szczególnie przydatne. Można wtedy zapoznać się z nowościami technologicznymi oraz z maszyną – przekonuje organizator spotkania Krzysztof Krzyżaniak, Technical Specialist Agco Polska.

 

Studenci zwrócili szczególną uwagę na systemy automatyczne wspomagające pracę operatora.

Docenili wysoki komfort w kabinie największego modelu marki.

 

Systemy omłotowe Fendt

 

Uczestnicy wykładu mogli zapoznać się z różnymi rozwiązaniami technicznymi stosowanymi w kombajnach Fendt. Przykładowo, z układem omłotowym.

 

– Jestem przekonany, że zdobyta wiedza w znacznym stopniu pomoże studentom w podejmowaniu przyszłościowych decyzji zakupowych. To bardzo ważne, by maszyna pasowała do profilu ich gospodarstw i mogła sprostać wymaganiom stawianym przez rolników – mówi Marcin Tomaszewski – Produkt specjalista ds. kombajnów Fendt.

 

Przypomnijmy, że Fendt jest wiodącą marką należącą do Agricultural Corporation. Firma AGCO została założona w 1990 roku, a jej główna siedziba znajduje się w Duluth, w stanie Georgia w Stanach Zjednoczonych.

W roku 2017 AGCO osiągnęła sprzedaż netto o wartości 8,3 miliarda USD. W portfolio AGCO znajdują się również marki: Challenger, GSI, Massey Ferguson oraz Valtra. Są one wspierane przez technologie i usługi optymalizacji oferowane w ramach platformy Fuse.

 

Opr. na podstawie informacji prasowych Fendt

 

Działalność gospodarcza, stawki podatkowe

Redakcja Agrokonsument.pl
Serwis Agrokonsument.pl specjalizuje się w treściach kierowanych dla konsumentów i branży agro. Polityka rolna, bezpieczeństwo żywności, ubezpieczenia, prawo.
przeczytaj inne artykuły tego autora
Wydrukuj
PILNE !
Zobacz podobne:

Inni przeczytali również: