14 - 11 - 2023
Fot. Agrokonsument.pl

New Holland prezentuje CR11: flagowy kombajn nowej generacji

Marka New Holland Agriculture prezentuje na targach Agritechnica 2023 nowy kombajn CR11. Dzięki najbardziej zaawansowanym funkcjom automatyzacji będzie oferował on nowy poziom produktywności, zaręcza producent. Czytaj w Agrokonsument.pl

 

Nowy kombajn CR11 bazuje na sukcesie obecnej gamy flagowych kombajnów New Holland, na czele której stoi model CR10.90. To rekordzista świata pod względem tonażu pszenicy zebranej w ciągu ośmiu godzin – 797,6 t.

Silnik daje nowej maszynie moc 775 KM. We wnętrzu pracują dwa 24-calowe rotory. Zbiornik ziarna o pojemności 20 tys. litrów i prędkości rozładunku 210 l/s.

 

VAT, skarbówka, zachowek i dziedziczenie: uniknij kłopotów w sukcesji majątku gospodarstwa i firmy cz. 3

 

Ograniczenie strat ziarna

 

Inżynierowie pracowali nad stworzeniem maszyny żniwnej o zerowych stratach, opracowując podwójny kosz sitowy – Twin Clean.

Jego konstrukcję stanowią dwa systemy czyszczące umieszczone jeden za drugim: 2 sita górne, 2 sita dolne, 2 dolne ślimaki ziarnowe i 2 zestawy czujników ciśnienia mierzące obciążenie kosza sitowego.

Układ jest w pełni zautomatyzowany. Zapewnia równomierne rozmieszczenie poprzeczne materiału na koszu czyszczącym. Pozwala to osiągnąć maksymalną wydajność przy praktycznie zerowym poziomie strat.

 

Automatyczny proces usuwania zatorów poprowadzi operatora przez wszystkie kroki procedury w taki sposób, aby mógł on oczyścić kombajn w ciągu kilku minut, a nie godzin. Co ważne, bez opuszczania kabiny i bez wysiłku fizycznego.

Całkowicie nowy system zarządzania resztkami pożniwnymi obejmuje nowy rozdrabniacz i rozrzutnik. Ma to pozwolić  uzyskać najlepszej jakości sieczkę i jej równomierne rozrzucanie. Uproszczony układ napędowy kombajnu zawiera aż o 25% mniej komponentów, dzięki eliminacji wszystkich napędów łańcuchowych.

 

Agrotechnica 2023: złoto za kombajn New Holland + 17 srebrnych medali

 

Elektronika skanuje jakość plonu

 

CR11 jest wyposażony w nowy wyświetlacz Intelliview 12 i system prowadzenia IntelliSteerTM. Do tego dochodzi telematyka i zdalny podgląd ekranu.

Układ NutriSenseTM ma czujnik NIR, który monitoruje jakość upraw, wykorzystując promieniowanie w bliskiej podczerwieni. System analizuje zawartości składników odżywczych, takich jak białko, skrobia i olej, a także poziom wilgotności.

Dzięki NutriSenseTM możliwe jest tworzenie mapy rozkładu tych składników i wykorzystanie ich do dalszej analizy agronomicznej.

Warty uwagi jest również nowy 15-metrowy zespół żniwny.

Maszyna jest wyposażona w opony Michelin Cerexbib 2 w rozmiarze 900/65R46 o średnicy 2,32 m. To wspólny projekt New Holland i Michelin. Większa powierzchnia styku opony z podłożem i zwiększona przyczepność zapewniają mniejsze ugniatanie gleby, bezprecedensowe w branży.

 

Jak zerwać niekorzystną dla siebie umowę kontraktacji? Cz. 1

Redakcja Agrokonsument.pl
Serwis Agrokonsument.pl specjalizuje się w treściach kierowanych dla konsumentów i branży agro. Polityka rolna, bezpieczeństwo żywności, ubezpieczenia, prawo.
przeczytaj inne artykuły tego autora
Wydrukuj
PILNE !
Zobacz podobne:

Inni przeczytali również: