24 - 03 - 2023
Fot. firmowe

Väderstad: nowa fabryka i 10 tys. maszyn rocznie

W Väderstad trwa rozbudowa fabryki. Znany producent sprzętu uprawowego i siewu chce zwiększyć moce w związku z popytem na swe wyroby. Czytaj w Agrokonsument.pl

 

 

W ostatnich latach Väderstad odnotował silny wzrost popytu na swoje produkty. Obroty podwoiły się;  z 237 mln euro w roku finansowym 2017, do 550 mln euro w 2022 roku. Czyżby był to efekt poszukiwania uproszczeń w uprawie gleby, remedium na suszę i efekt nadchodzących zmian we Wspólnej Polityce Rolnej UE?

W 2021 roku Väderstad ogłosił budowę nowego centrum fabrycznego. Inwestycja będzie gotowa do użytku jeszcze w tym roku. Teraz centrum fabryczne zostanie wzbogacone o rozbudowę obecnej powierzchni produkcyjnej (zobacz wizualizację na ilustracji).

Decyzja o rozbudowie zapadła na posiedzeniu zarządu pod koniec stycznia br. Budowa rozpocznie się 1 kwietnia 2023 roku, a pełne wykorzystanie nowych budynków planowane jest na jesień 2024 roku.

– Dalsza rozbudowa zakładu jest zgodna z naszymi celami rozwojowymi. Przyniesie korzyści zarówno naszym klientom, jak i naszym dealerom – twierdzi Henrik Gilstring, prezes Väderstad Group.

Rozbudowa fabryki Väderstad (w miejscowości od której firma wzięła nazwę) zapewni dodatkowe powierzchnie do montażu i lakierowania. Cel: osiągnięcie zdolności produkcyjnej 10 tys. maszyn rocznie do 2028 roku.

Dwa bloki produkcyjne, które zostaną dobudowane i połączone z istniejącą fabryką, mają powierzchnię 6300 m2 każdy. Stworzą one  całkowitą powierzchnię produkcyjną wynoszącą około 70 tys. m2.

 

 

 

Lecą jaja w ministra rolnictwa, a polityka rolna w Polsce od lat to fikcja

 

 

Proceed, Inspire i Tempo od Väderstad

 

Dodajmy, w ciągu ostatnich kilku lat Väderstad wprowadził również kilka nowych produktów. To:

  • Inspire – który wchodzi do pełnej produkcji wiosną 2023;
  • Proceed – nadal koncepcja jest w fazie testów.
  • Tempo – siewniki cieszące się dużym popytem.

 

Firma wytwarza obecnie maszyny dla wszystkich światowych rynków zbytu, z wyjątkiem Ameryki Północnej.

Tam produkcja odbywa się w we własnych fabrykach Väderstad w Langbank w Kanadzie i Wahpeton w USA.

 

 

Opr. na podst. informacji prasowej Väderstad

 

 

Väderstad przejmuje Thyregod, duńskiego producenta kultywatorów międzyrzędowych

Redakcja Agrokonsument.pl
Serwis Agrokonsument.pl specjalizuje się w treściach kierowanych dla konsumentów i branży agro. Polityka rolna, bezpieczeństwo żywności, ubezpieczenia, prawo.
przeczytaj inne artykuły tego autora
Wydrukuj
PILNE !
Zobacz podobne:

Inni przeczytali również: