18 - 06 - 2024
Fot. firmowe

Claas Connect 3.0 zamiast 365FarmNet

Zarządzanie maszyną w chmurze? Czemu nie? Claas wprowadza jeszcze bardziej wygodny dla rolników i operatorów maszyn system Connect 3.0. Zastąpi on sprawdzone i docenione Connect 2.0 i 365FarmNet. Czytaj w Agrokonsument.pl

 

– Nigdy nie sądziłem, że zostanę fanem platformy elektronicznej i aplikacji. A tu okazuje się, że Claas Connect podbił moje serce. To rozwiązanie pozwala monitorować stan moich maszyn z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. To znacząco ułatwia zarządzanie gospodarstwem – podkreśla Marcin Adkonis z województwa pomorskiego.

Przedsiębiorca prowadzi gospodarstwo, którego głównym profilem działalności jest produkcja jaj kurzych. Jedną z najbardziej przydatnych funkcji – w opinii pana Marcina – jest możliwość śledzenia pozycji maszyn a także ich stanu paliwa i AdBlue. To bardzo pomocne, zwłaszcza gdy praca trwa na dużej powierzchni, gdzie dostęp do tankowania może być ograniczony. To pozwala zaplanować dostawy paliwa na pole z wyprzedzeniem, unikając przerw w pracy.

Dodatkowo można śledzić daty kolejnych serwisów, a także sprawdzać, jakie środki smarne są potrzebne.

– Claas Connect to genialne narzędzie. Dzięki niemu mogę zoptymalizować pracę, zwiększyć jej efektywność: redukując koszty, a maksymalizując zyski. Gorąco polecam tę platformę każdemu rolnikowi, który szuka sposobu na usprawnienie swojej działalności – zaznacza Marcin Adkonis.

 

Gleba, Twój warsztat: agrotechnika, narzędzia czynne i bierne od Poettinger

 

Co to jest Claas Connect 2.0?

 

Claas Connect 2.0 to kompleksowe narzędzie pozwalające na pozyskanie wiedzy o stanie maszyny. Informacje dostępne są online na przeglądarkach internetowych oraz poprzez aplikację na smartfony lub tablety. Dzięki tej funkcji można monitorować: pracę swoich maszyn na żywo; śledzić ich wydajność, zużycie paliwa i AdBlue.

 

Całość pozwala na szybką reakcję i minimalizację czasu przestoju maszyn, co w efekcie zwiększa wydajność i rentowność prowadzonego gospodarstwa. Aplikacja jest łatwa w obsłudze i zaprojektowana z myślą o maksymalnej wygodzie użytkownika, dzięki czemu nawet mniej doświadczeni rolnicy mogą szybko i sprawnie korzystać z jej funkcji.

Platforma jest doskonałym narzędziem do wyszukiwania i zamawiania części zamiennych oraz środków smarnych. Uzupełniają ją Claas Parts Doc oraz Parts Shop.

 

Polhoz Sp. z o.o.: pszenica, rzepak, kukurydza, buraki, ziemniaki i Riela Polska

 

Claas podnosi jednak poprzeczkę: czas na Connect 3.0

 

Connect 3.0 to kolejna generacja sprawdzonego programu. Nowy system bazuje na chmurze obliczeniowej. Pozwala na kompleksową łączność we wszystkich obszarach cyfrowego zarządzania maszynami – począwszy od procesu przedstawiania oferty i zakupu, poprzez zarządzanie danymi maszyn, aż po planowanie prac serwisowych, poradnik doboru środków smarnych i zamawianie części zamiennych, a także inne przydatne funkcje, takie jak cyfrowe instrukcje obsługi.

O wejściu w życie nowej generacji programu poinformowano jesienią na targach Agritechnica w Hanowerze. Z platformy 3.0 Connect ze znacznie rozszerzonym zakresem funkcji pierwsi klienci zaczęli korzystać już wiosną 2024 r. Od jesieni br. będzie ona dostępna w krajach Europy Środkowej, Zachodniej i Wschodniej, a także w Ameryce Północnej i Oceanii.

 

365FarmNet a Connect 3.0

 

Dodajmy, że docelowo Connect 3.0 zastąpi 365FarmNet jako FMIS w gamie produktów Claas. Dzięki Connect 3.0 maszyna i cyfrowe zarządzanie flotą po raz pierwszy łączą się w jedną całość i nie są już traktowane oddzielnie. Jeśli klient jest już zarejestrowany w Connect, za pomocą swojego Claas ID może uzyskać bezpośredni dostęp do konfiguratora.

Tak powstanie konfiguracja maszyny według jego potrzeb i oferta sprzedażowa. Integralnym elementem Connect 3.0 będzie również Cemos Advisor. Jest on wszak wiodącym systemem wspomagania i optymalizacji procesów dostępnym w wielu ciągnikach, kombajnach zbożowych i sieczkarniach polowych. Licencje dodatkowe do Claas Connect 3.0

 

#Farm Connect – jako licencja podstawowa dla rolnictwa precyzyjnego i wejście w cyfrowe zarządzanie gospodarstwem: zarządzanie zleceniami online z raportami o stanie i widokiem mapy; kontrola pozycji i statusu maszyn; łatwy transfer danych online.

#Fleet Connect – to automatyczna, indywidualna dla danego pola i niezależna od floty dokumentacja danych maszyn i danych procesowych wraz z specyficznymi dla danej maszyny komunikatami alarmowymi. Field Connect jest cyfrową biblioteką i środowiskiem pracy dla interpolowanych map plonów o wysokiej rozdzielczości, danych geograficznych, takich jak zdjęcia satelitarne i mapy gleby. Pozwala na tworzenie map potencjału i map aplikacyjnych do planowania dawek aplikacji dla danego fragmentu pola w oparciu o monitorowanie wegetacji.

Na koniec przypomnijmy, że CLAAS już od 25 lat prowadzi już prace w zakresie cyfrowego rolnictwa:

  • 1994 r. – założenie AGROCOM;
  • 1995 r. – mapowanie plonów w kombajnach Lexion;
  • 1997 r. – oprogramowanie do zarządzania gospodarstwem;
  • 2013 r. – utworzenie spółki Claas E-Systems oraz powołanie 365FarmNet.

Wdrożenie Connect 3.0 jest więc kolejnym krokiem doskonalenia oferty.

 

 

Opr. na podstawie informacji prasowych Claas

 

 

Shredlage, czyli Claas Jaguar miażdży konkurencję

Redakcja Agrokonsument.pl
Serwis Agrokonsument.pl specjalizuje się w treściach kierowanych dla konsumentów i branży agro. Polityka rolna, bezpieczeństwo żywności, ubezpieczenia, prawo.
przeczytaj inne artykuły tego autora
Wydrukuj
PILNE !
Zobacz podobne:

Inni przeczytali również: