15 - 11 - 2022
Fot. Vaderstad

Väderstad Proceed zdobywa podwójną nagrodę na targach SIMA

Siewnik Proceed Väderstad drugi rok z rzędu zdobył nagrodę Farm Machine na targach SIMA w Paryżu. Urządzenie było wcześniej oznaczone jako „Maszyna roku” w kategorii „Siew”. Czytaj w Agrokonsument.pl

 

 

Firma Väderstad, jeden ze światowych liderów w dziedzinie uprawy roli i siewu poinformował, że jego siewnik Proceed drugi rok z rzędu zdobył nagrodę Farm Machine na targach SIMA w Paryżu. Wcześniej urządzenie to uhonorowano oznaczeniem „Maszyna roku” w kategorii „Siew”.

Proceed zdobył również srebrny medal za innowacyjność.

 

Väderstad i nowy agregat Carrier XT 425-625

 

Proceed Väderstad Farm Machine

 

– Jesteśmy bardzo podekscytowani, że Proceed zyskuje coraz większą uwagę i uznanie. Obecnie prowadzimy badania polowe w wielu różnych krajach Europy. Jeśli nawet nie możemy jeszcze podzielić się wszystkimi szczegółami, to pokazują one imponujące wyniki w postaci silniejszych plonów przy jednoczesnej redukcji nakładów – powiedział Oskar Karlsson, dyrektor ds. zarządzania produktem w dziale siewników punktowych w firmie Väderstad.

 

Proceed jest technologicznym skokiem dla rolnictwa precyzyjnego. Maszyna może umieścić pełną gamę nasion na idealnej głębokości z milimetrową precyzją. Udowodniono, że następuje znaczna poprawa w takich obszarach, jak:

  • poziom plonów,
  • konieczność zabiegów chemicznych,
  • wykorzystanie nawozów.

 

W marcu 2022 roku Proceed otrzymał nagrodę Farm Machine 2022 w związku z odwołaną później wystawą Agritechnica 2022. Teraz Proceed zdobył ją ponownie, podczas trwającej wystawy SIMA w Paryżu, we Francji,

Urządzenie nagrodzono także tytułem Farm Machine 2023 w kategorii „Siew”.

 

 

Maszyny rolnicze: potrzebne, bo przybywa konsumentów na świecie

 

Dziennikarze nagradzają

 

Międzynarodowe jury złożone z dziennikarzy magazynów rolniczych postanowiło drugi rok z rzędu przyznać prestiżową nagrodę maszynie Proceed. Proceed zdobył również srebrny medal za najlepszą innowację na targach SIMA, nagrodę, która została przyznana przez jury złożone z ponad 20 francuskich i międzynarodowych specjalistów w dziedzinie rolnictwa.

 

Za kilka tygodni ukaże się nowa seria dokumentalna Väderstad o Proceed. W serialu będziemy śledzić losy Proceed i testy, które właśnie teraz odbywają się w wielu miejscach w Europie.

 

Opr. na podstawie materiałów prasowych Väderstad

 

 

Rolnictwo węglowe: rewolucja w polskim Planie Strategicznym cz. 1

 

Redakcja Agrokonsument.pl
Serwis Agrokonsument.pl specjalizuje się w treściach kierowanych dla konsumentów i branży agro. Polityka rolna, bezpieczeństwo żywności, ubezpieczenia, prawo.
przeczytaj inne artykuły tego autora
Wydrukuj
PILNE !
Zobacz podobne:

Inni przeczytali również: