21 - 07 - 2024
Fot. firmowe

Konfiguracja pielnika? Pöttinger wprowadza Row Crop Assist

Coraz więcej gospodarstw ponownie docenia dobre walory mechanicznego odchwaszczania. Dla nich stworzono elektronicznego asysenta Row Crop Assist. To nowa oferta Pöttinger do np. pielników Flexcare. Czytaj w Agrokonsument.pl

 

Pöttinger wprowadza Row Crop Assist. To cyfrowy pomocnik na styku – siewu i mechaniczna pielęgnacja roślin. Nowa aplikacja Row Crop Assist zapewnia interaktywne wsparcie w zakresie optymalnej konfiguracji kultywatora pielącego Flexcare Pöttinger.

Uzyskanie właściwych nastawów wymaga podania:

  • informacji o stosowanej metodzie siewu;
  • wskazania rodzaju ciągnika wykonującego prace.

 

Na podstawie tych informacji asystent wizualizuje idealnie dopasowaną konfigurację kultywatora pielącego. W sposób przejrzysty i dostępny dla każdego.

Nowa aplikacja Row Crop Assist jest dostępna na głównej stronie Pöttinger – www.poettinger.at – w sekcji Rolnictwo Cyfrowe już od połowy lipca 2024 r.

 

Kosiarki Novacat, zgrabiarki Top i przyczepa Jumbo: nowe maszyny Poettinger

 

Asystenci: Row Crop + Haytool + Tramline

 

Row Crop Assist nawiązuje do poprzednich udanych cyfrowych rozwiązań firmy z Austrii. Przypomnijmy, że były to aplikacje:

  • Haytool Assist – wspomagający szybki i łatwy dobór odpowiedniego przetrząsacza dla różnych kosiarek;
  • Tramline Assist – wybór optymalnego systemu ścieżek technologicznych.

 

Wspólnym celem wszystkich asystentów Pöttinger jest optymalizacja prac w rolnictwie przez czytelną wizualizację i rekomendowanie działań usprawniających wykonywane zabiegi. Dzięki temu rolnik otrzymuje jasne i kompleksowe informacje dotyczące konkretnie podejmowanych prac.

 

Flexcare, kwintesencja elastyczności

 

Wprawdzie Row Crop Assist pomaga w znalezieniu najlepszych ustawień maszyny przed i po zakupie pielnika – w zależności od stosowanej technologii siewu i ochrony roślin. Pöttinger podkreśla jednak, że kultywator pielący Flexcare, w swojej podstawowej konfiguracji, może być dostosowany do potrzeb każdej uprawy, a także dominującego rozstawu rzędów oraz warunków pracy.

To znacząco ułatwia wprowadzenie zmiany i np. rozpoczęcie pielenia rzepaku, bobu i zbóż. Dodatkowo pielnik może być wykorzystany przez inne gospodarstwa, co zwiększa stopień wykorzystania maszyny.

 

Wykorzystano informacje prasowe Pöttinger

 

Minister Siekierski w Wielkopolsce: „co złego – to nie my”!

 

Redakcja Agrokonsument.pl
Serwis Agrokonsument.pl specjalizuje się w treściach kierowanych dla konsumentów i branży agro. Polityka rolna, bezpieczeństwo żywności, ubezpieczenia, prawo.
przeczytaj inne artykuły tego autora
Wydrukuj
PILNE !
Zobacz podobne:

Inni przeczytali również: