14 - 11 - 2022
Fot. Pöttinger

Pöttinger: mechaniczna pielęgnacja upraw z nowej fabryki

Odwrót od chemii i poszukiwanie metod ekologicznego niszczenia chwastów skłonił Pöttinger do kolejnej inwestycji i poszerzenia portflio swych produktów. Czytaj w Agrokonsument.pl

 

 

Pod koniec października br. odbyło się uroczyste otwarcie nowej fabryki Pöttingera w Stoitzendorf. Jest to zakład przejęty od CFS Cross Farm Solution. Dotychczas specjalizował się on w produkcji maszyn do mechanicznej pielęgnacji upraw.

 

Obiekt jest trzecią fabryką Pöttingera w Austrii, obok zakładów w Grieskirchen i St. Georgen, gdzie produkowane są maszyny zielonkowe.

 

Pöttinger radzi: chroń wodę glebową w czasie agrotechniki

 

Udany start Pöttingera

 

Rozbudowa dotychczasowego zakładu CFS została zrealizowana w rekordowo szybkim czasie, bo zaledwie 8 miesięcy.

Obok 1750 m2 dodatkowej powierzchni montażowej w nowej części zakładu znajdują się również biura i pomieszczenia socjalne dla 30 osób, na które przeznaczono 600 m kw. Inwestycja pochłonęła 45 mln euro.

W nowym obiekcie budowane będą aktywne maszyny do mechanicznego zwalczania chwastów i wielu innych zastosowań. Nalezą do nich: kruszenie zaskorupionej gleby, wprowadzenie nawozu, napowietrzanie łąk.

Zabiegi te zaliczają się do zrównoważonych i przyjaznych dla środowiska metod produkcji.

 

Opr. na podstawie informacji prasowej Pöttinger Polska

 

Rozwiązanie umowy z doradcą rolnym

Redakcja Agrokonsument.pl
Serwis Agrokonsument.pl specjalizuje się w treściach kierowanych dla konsumentów i branży agro. Polityka rolna, bezpieczeństwo żywności, ubezpieczenia, prawo.
przeczytaj inne artykuły tego autora
Wydrukuj
PILNE !
Zobacz podobne:

Inni przeczytali również: