06 - 05 - 2022
Fot. Pixabay

Leasing pomaga być eko-friendly

Jesteśmy przedsiębiorcami, pracownikami, konsumentami i w każdej z tych ról mamy wpływ na środowisko. Postawa proekologiczna znajduje rosnące odzwierciedlenie w priorytetach firm. Taki kierunek w swoich działaniach stawia sobie już 51 proc. firm, informuje Santander Leasing. Czytaj w Agrokonsument.pl

 

Miniony rok dla firm oferujących leasing był rekordowy pod względem interesów. Teraz jest gorzej, zwłaszcza, że inwestorzy czekają na dalszy rozwój sytuacji za wschodnią granicą. Mimo to firmy leasingowe trzymają głowę podniesioną wysoko. Zwracają przy tym uwagę na aspekt biznesu i jego oddziaływanie na środowisko.

 

Santander Leasing w swym prowadzonym cyklicznie badaniu zauważa znaczący wzrost zainteresowania firm kwestiami ochrony środowiska. W porównaniu do wyników badania z 2019 r. obecnie już 69 proc. małych przedsiębiorstw deklaruje, że przy prowadzeniu działalności kieruje się troską o ochronę środowiska. To o 18 punktów procentowych więcej niż 3 lata temu. Ponadto:

 

  • 73 proc. małych przedsiębiorstw namawia pracowników do proekologicznych zachowań, takich jak oszczędzanie wody czy segregacja śmieci;
  • 79 proc. firm stara się minimalizować ilość wytwarzanych śmieci;
  • 64 proc. przedsiębiorców chce wykorzystywać e-dokumenty w celu redukcji zużycia papieru;
  • dla 83 proc. firm planujących zakup ekopojazdu leasing wydaje się najbardziej prawdopodobną formą finansowania.

 

Eko-świadomość u przedsiębiorców

 

– Należy wziąć pod uwagę, że nasze badanie dotyczy firm zatrudniających do 49 osób. Przedsiębiorstwa te często nie mogą sobie pozwolić na przygotowywanie strategii ESG czy na duże inwestycje w ekologię. Optymizmem napawa w związku z tym fakt, że aż o 18 pproc. w ciągu 3 lat wzrosła świadomość przedsiębiorców w tym zakresie. Firmy, także te małe, dostrzegają kwestie oddziaływania na środowisko i nie są wobec nich obojętne. Badania pokazują, że w wielu obszarach czy też działaniach postawy proekologiczne stają się normą, co więcej z roku na rok rośnie powszechność takich postaw. To już nie moda, to styl i sposób działania – podkreśla Mariusz Włodarczyk, dyrektor zarządzający Santander Leasing.

 

Santander Leasing: rusza oferta najmu pojazdów

 

 

Pojazd elektryczny? W leasingu!

 

Wśród działań związanych z ekologią pojawia się wątek zakupu pojazdów elektrycznych. W opinii Santander Leasing, cały 2021 rok wypadł doskonale, jeśli chodzi o finansowanie pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Dynamika wzrostu rok do roku wyniosła +66 proc.

 

Trudno wyrokować, jak ułoży się sprzedaż w tym roku, zwłaszcza że wojna za wschodnią naszą granicą nie napawa inwestorów optymizmem. Mimo to firma jest dobrej myśli. W połowie stycznia br. podpisała z Bankiem Ochrony Środowiska umowę o współpracy przy programie „Mój elektryk”.

Wśród firm, które rozważają zakup samochodu elektrycznego lub hybrydowego, leasing wydaje się najbardziej prawdopodobną formą finansowania tego zakupu. Potwierdziło to 83 proc. firm badanych przez Santander Leasing.

W przypadku sprzętu, maszyn i paneli fotowoltaicznych finansowanie poprzez leasing było wskazywane na poziomie 71 proc.

 

 

Opr. na podstawie materiałów prasowych Santander Leasing

 

 

FILM: Automaty w parku maszynowym Riela Polska

 

Redakcja Agrokonsument.pl
Serwis Agrokonsument.pl specjalizuje się w treściach kierowanych dla konsumentów i branży agro. Polityka rolna, bezpieczeństwo żywności, ubezpieczenia, prawo.
przeczytaj inne artykuły tego autora
Wydrukuj
PILNE !
Zobacz podobne:

Inni przeczytali również: