05 - 07 - 2024
Fot. P. Łuczak, Agrokonsument.pl

Nowe przetrząsacze Claas Volto z nową koncepcją podwozia

Cztery nowe modele Volto. Claas rozszerza swój asortyment przetrząsaczy. Atrakcją jest dostępny dla obu szerokości roboczych wariant TS z kierowaniem nadążnym podwozia w pozycji roboczej.

 

 

Oferta przetrząsaczy Claas obejmowała dotąd szerokości robocze od 4,50 do 13 m. Obecnie w skład serii Volto wchodzą cztery nowe flagowe modele.

Oprócz nowego 1300 T asortyment uzupełnia model 1500 T o szerokości roboczej 15,10 m. Nowe wysokowydajne przetrząsacze charakteryzują się przede wszystkim:

  • nową koncepcją ramy i podwozia o optymalnym dopasowaniu do podłoża,
  • ochroną gleby,
  • prostą obsługą dzięki kinematyce składania,
  • zoptymalizowanym prowadzeniem wirnika dzięki wielofunkcyjnym kołom podwozia XXL i kołom kopiującym o średnicy 1050 mm oraz
  • nowym, silniejszym napędem.

 

 

Cła zaporowe na zboża ze Wschodu od 1 lipca

 

Zwrotność i prześwit

 

W wariancie TS modele Volto 1300 i 1500 są wyposażone w kierowanie nadążne podwozia. Umożliwia ono pokonywanie ciasnych zakrętów, a nawet manewrowanie na uwrociach bez podnoszenia wirników.

Eliminuje także napięcia pomiędzy ramą podwozia a ramą wirnika oraz uszkodzenia darni spowodowane przez zbaczające koła wirników. Po podniesieniu ramy wirnika koła podwozia automatycznie ustawiają się dokładnie w kierunku jazdy.

W modelu 1300 T/TS pracuje 12 wirników o średnicy 1,50 m, każdy z sześcioma ramionami rozrzucającymi. W 1500 T/TS jest to 14 wirników o takiej samej budowie. Niewielka średnica i podwójne zawiasy ramy wirnika zapewniają doskonałe podbieranie materiału także w nierównym terenie.

 

Kąt rozrzutu można regulować na wirnikach bez użycia narzędzi w zakresie od 12 do 16 stopni, a wysokość zgrabiania ustawia się centralnie za pomocą korby z lewej strony ramy podwozia. Wskaźnik prawidłowego ustawienia umożliwia przy tym skala na wsporniku siłownika podnoszenia.

Na potrzeby przetrząsania krawędziowego dostępny jest opcjonalny obsługiwany hydraulicznie fartuch rozrzutu.

 

Zwolnienie w podatku od nieruchomości: czy rolnik może z niego skorzystać?

 

 

Inteligentne składanie – szybkie przemieszczanie się

 

Obsługa obu przetrząsaczy wielkopowierzchniowych Volto nie wymaga terminala. Hydrauliczny zawór ciągnika o działaniu jednostronnym steruje siłownikiem podnoszenia, a zawór o działaniu dwustronnym steruje składaniem i rozkładaniem ramy wirnika.

Eliminuje to konieczność stosowania niewygodnych lin lub jarzm stabilizujących oraz przełączania hydrauliki. W pozycji złożonej szerokość modeli nie przekracza 3 m. W pozycji transportowej wirniki spoczywają na ramie podwozia z bardzo niskim punktem ciężkości przy łącznej wysokości wynoszącej zaledwie 3,29 m.

 

Wykorzystano informacje prasowe Claas

 

Adrian Hościło: pięć tysięcy ton zbóż w stalowych silosach Riela Polska

 

Redakcja Agrokonsument.pl
Serwis Agrokonsument.pl specjalizuje się w treściach kierowanych dla konsumentów i branży agro. Polityka rolna, bezpieczeństwo żywności, ubezpieczenia, prawo.
przeczytaj inne artykuły tego autora
Wydrukuj
PILNE !
Zobacz podobne:

Inni przeczytali również: