Wniosek o wydanie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego trzeba złożyć do Krajowej Informacji Skarbowej. W odniesieniu do podatków lokalnych – do wójta, burmistrza (prezydenta miasta), starosty lub marszałka województwa.
We wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej podatnik przedstawia własną interpretację przepisów podatkowych. Opisuje swój przypadek i wskazuje, jak rozumie w tym kontekście przepisy.
Istnieje możliwość złożenia wniosku wspólnego o wydanie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego. W takim wypadku jest wydawana jedna indywidualna interpretacja dotycząca wszystkich zainteresowanych podmiotów.
Okazuje się, że przeciętny Kowalski ma najwięcej problemów z VAT przy sprzedaży nieruchomości. Wniosek o interpretację składa się na formularzu ORD-IN. Przedmiotem wniosku o wydanie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego może być:
Przedmiotem wniosku o wydanie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego nie mogą być przepisy:
KAS wydaje indywidualną interpretację w ciagu 3 miesięcy.
W indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego KAS wskazuje:
Indywidualna interpretacja przepisów prawa nie może szkodzić wnioskodawcy.
Co, jeżeli podatnik zastosuje się do interpretacji, która ulegnie zmianie? Wówczas fiskus nie wszczyna postępowania skarbowego.
Paliwo rolnicze – jak to robią Hiszpanie, Niemcy, Francuzi?
Kwalifikacje rolnicze a zakup ziemi rolnej.
Rolnictwo węglowe da zarobić rolnikowi?
Artykuł nie stanowi porady prawnej – swój przypadek skonsultuj ze specjalistą.
Opr. na podstawie informacji biznes.gov.pl