12 - 11 - 2023
Fot. P. Łuczak, Agrokonsument.pl

Agritechnica 2023: Hanower wraca do gry o rolnictwo (zrównoważone)

Targi Techniki Rolniczej Agritechnica ponownie otwierają swoje podwoje. Od 12 do 18 listopada 2023 r. w Hanowerze do dyspozycji królują innowacje dla rolnictwa. Głównie w produkcji polowej. Agrokonsument.pl

 

Inteligentne rolnictwo, automatyzacja, łączność, autonomiczna technologia rolnicza, alternatywne napędy. Oraz 2800 wystawców z 52 krajów: z Włoch (351 firm), Chin (182), Turcji (159), Holandii (141), Francji (106), Indii (81), Polski (73), Austrii (67), Wielkiej Brytanii (59) i USA (57).

To wszystko od dziś na Agritechnice, której nie było przez pandemię od 2019 r.

Spodziewanych jest ponad 400 tys. gości. Targi czynne są codziennie do 18 listopada 2023 r. w godzinach 9:00 – 18:00. Bilety jednodniowe na jeden z dwóch ekskluzywnych dni (12 i 13 listopada) można nabyć online w cenie 74 euro lub w kasie za 93 euro.

Od 14 listopada bilety jednodniowe będą dostępne online w cenie 27 lub 35 euro w kasie. Dostępne są także bilety ulgowe.

 

Specjalizacja w rolnictwie pogłębia się

 

Organizator targów – DLG – skupił globalną uwagę międzynarodowego przemysłu technologii rolniczych na wiodącym temacie „Green Productivity”.

Agritechnica to forum specjalistyczne. Ciekawe, czy znajdziemy na nim odpowiedź, w jaki sposób można zapewnić żywność na całym świecie, jeśli jednocześnie należy chronić zasoby i ograniczać zużycie środków produkcji?

Jak osiągnąć równowagę między zrównoważonym wzrostem produktywności a jednoczesną ochroną środowiska i przyrody?

Odwiedzający z kraju i zagranicy mogą spodziewać się szeregu premier innowacji w ramach tego wiodącego tematu. Obejmują one:

  • nowy obszar wystawienniczy „Inhouse Farming” jako nową platformę dla rolnictwa i systemów żywnościowych przyszłości,
  • rozwinięte miejsce spotkań „agrifood start-ups” dla nowych przedsiębiorców z sektora rolno-spożywczego oraz
  • nowy tor testowy „Drive Experience” dla alternatywnych systemów napędowych;
  • Prototype.Club: to też nowy pomysł. Młodzi programiści pokazują, że potrafią rozwiązywać cyfrowe problemy w rolnictwie.

 

Agrotechnica 2023: złoto za kombajn New Holland + 17 srebrnych medali

 

Idziemy w wirtualny świat

 

Na targach Agritechnica 2023 ponownie odbędzie się Międzynarodowy Dzień Rolnika. Tym razem w centrum uwagi znajdą się Polska i Francja.

We wtorek, 14 listopada, oferta fachowych informacji tych wiodących na świecie targów będzie specjalnie ukierunkowana na zainteresowania polskich i francuskich rolników. Program forów z wykładami ekspertów w hali 24 będzie dotyczył na przykład optymalnego wykorzystania wody we francuskim rolnictwie lub też wpływu Zielonego Ładu na polskie rolnictwo.

 

Główny nacisk to zrównoważone rolnictwo. Pogodzić wydajność z ochroną zasobów i środowiska. W coraz bardziej ucyfrowionej branży rolnej dostępnych jest wiele innowacyjnych technologii służących temu celowi.

Targi Agritechnica w ramach wiodącego tematu „Green Productivity” prezentują aktualne technologie i trendy umożliwiające zrównoważony wzrost produktywności w rolnictwie. Chcą dostarczyć odpowiedzi, w jaki sposób można zarówno zapewnić plony, jak i chronić środowisko.

W ramach Spotlight DLG „Inhouse Farming“ 12 wystawców zaprezentuje najnowsze technologie i systemy z zakresu „Controlled Environment Agriculture”.

 

Złoty medal dla New Holland i 17 srebrnych medali

 

New Holland zgarnął złoty medal targów Agritechnica za zupełnie nowy kombajn zbożowy, który bazuje na sukcesie obecnej flagowej linii CR.

Srebrny medal otrzymali m.in.:

  • model ciągnika hybrydowego Steyr Hybrid CVT;
  • T4 Electric Power – ciągnik marki New Holland;
  • teleskopowy ładowacz czołowy Stoll;
  • ciągnik T 7.270 Methan Power od New Holland;
  • Claas za technologię wielowymiarowej 3-punktowej regulacji zawieszenia do ciągników;
  • formowacz redlin ziemniaków od All-In-One;
  • Eco-Duo Vario do aplikacji gnojowicy;
  • Amazone za urządzenie kontrolujące wydatek cieczy opryskiwacza;
  • Grimme za zmienny separator bulw;
  • Grimme za rozwiązania zgrabiarki ziemniaków;
  • Case IH za przedni radar prędkości dla kombajnu;
  • Krone za urządzenie rozdrabniające na sieczkarni polowej;
  • Fendt za automatyczną regulacje kondycjonera do zakiszania pasz;
  • Lemken za iQblue tool montoring; Radicle Agronomics za analizę gleb;
  • 3A Advanced Automation and Autonomy – wspólne przedsięwzięcie Claas i Amazone.

 

 

 

dr Piotr Łuczak – Agrokonsument.pl
Dziennikarz, redaktor i ekonomista.   Specjalizuje się w polityce i ekonomice rolnej.   Założyciel i redaktor naczelny serwisu Agrokonsument.pl należącego do Agro Creative Agency & Media. Szef redakcji Lidera Biznesu – Ogrodniczy Magazyn Branżowy, Grupa MTP.   Pełnił funkcje redaktora naczelnego tytułów: Tygodnik Rolniczy, Profi– profesjonalna technika rolnicza i Agrarlexprawo dla rolnika. Najdłużej pracował w top agrar Polska, w tym także na stanowisku z-cy redaktora naczelnego.  
przeczytaj inne artykuły tego autora
Wydrukuj
PILNE !
Zobacz podobne:

Inni przeczytali również: