24 - 04 - 2023
Fot. firmowe

Nowa lakiernia Pöttinger: malowanie w zgodzie z naturą

Pöttinger oddał do użytku nowoczesną instalację do katodowego malowania zanurzeniowego (KTL) oraz lakierowania proszkowego. Lokalizacja: nowa fabryka zgrabiarek i pras zwijających w St. Georgen koło Grieskirchen w Austrii.

 

Pierwszy etap rozbudowy zakładu w St. Georgen zakończono w 2021 r. Kosztował 25 mln euro.

Rosnący popyt na sprzęt spowodowało, że zarząd firmy zdecydował się na dalszy krok. Była nim budowa drugiej hali z nowoczesną instalacją do obróbki powierzchniowej z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju.

Dodatkowy budynek o powierzchni 7,9 tys. m2 wraz z nową lakiernią to inwestycja o wartości ok. 33 mln euro.

 

 

Sposób na ekoschematy: kultywator Terria z możliwością podsiewu i nawożenia

 

W nowym zakładzie obróbki powierzchniowej lakieruje się części do zgrabiarek i pras zwijających. Dotychczas wykonywano to w głównej fabryce w Grieskirchen i dostarczane do St. Georgen.

W fabryce realizowane są ponadto zamówienia dla zewnętrznych klientów. Dzięki nowej instalacji firma może realizować zlecenia wymagające zastosowania czarnych, epoksydowych farb KTL, obejmujące części o dużej grubości ścianek oraz dużego ciężaru.

Maksymalny ciężar zawieszonego ciężaru wynosi 1200 kg.

 

Jakość lakieru 1A

 

Powlekanie powierzchni w procesie katodowego malowania zanurzeniowego (KTL) oraz malowania proszkowego pozwala nie tylko na uzyskanie wysokiej jakości, ale jest również przyjazne dla środowiska. Do produkcji i obróbki nie używa się rozpuszczalników.

Ta metoda lakierowania gwarantuje odpowiednią twardość, a tym samym dłuższą żywotność. Pöttinger łączy proces lakierowania ze zrównoważonym rozwojem na rzecz środowiska.

 

Opr. na podstawie informacji prasowych Pöttinger

 

Podatek rolny a ulga inwestycyjna

Redakcja Agrokonsument.pl
Serwis Agrokonsument.pl specjalizuje się w treściach kierowanych dla konsumentów i branży agro. Polityka rolna, bezpieczeństwo żywności, ubezpieczenia, prawo.
przeczytaj inne artykuły tego autora
Wydrukuj
PILNE !
Zobacz podobne:

Inni przeczytali również: