Pierwszy etap rozbudowy zakładu w St. Georgen zakończono w 2021 r. Kosztował 25 mln euro.
Rosnący popyt na sprzęt spowodowało, że zarząd firmy zdecydował się na dalszy krok. Była nim budowa drugiej hali z nowoczesną instalacją do obróbki powierzchniowej z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju.
Dodatkowy budynek o powierzchni 7,9 tys. m2 wraz z nową lakiernią to inwestycja o wartości ok. 33 mln euro.
Sposób na ekoschematy: kultywator Terria z możliwością podsiewu i nawożenia
W nowym zakładzie obróbki powierzchniowej lakieruje się części do zgrabiarek i pras zwijających. Dotychczas wykonywano to w głównej fabryce w Grieskirchen i dostarczane do St. Georgen.
W fabryce realizowane są ponadto zamówienia dla zewnętrznych klientów. Dzięki nowej instalacji firma może realizować zlecenia wymagające zastosowania czarnych, epoksydowych farb KTL, obejmujące części o dużej grubości ścianek oraz dużego ciężaru.
Maksymalny ciężar zawieszonego ciężaru wynosi 1200 kg.
Powlekanie powierzchni w procesie katodowego malowania zanurzeniowego (KTL) oraz malowania proszkowego pozwala nie tylko na uzyskanie wysokiej jakości, ale jest również przyjazne dla środowiska. Do produkcji i obróbki nie używa się rozpuszczalników.
Ta metoda lakierowania gwarantuje odpowiednią twardość, a tym samym dłuższą żywotność. Pöttinger łączy proces lakierowania ze zrównoważonym rozwojem na rzecz środowiska.
Opr. na podstawie informacji prasowych Pöttinger