22 - 10 - 2022
Fot. Riela Polska

Dobra suszarnia do kukurydzy: od Riela Polska

Sezon na kukurydzę już w pełni. Zwykle wtedy producenci ziarna dochodzą do wniosku, że warto mieć swoją własną suszarnię. Przypominamy zasady działania stacjonarnej suszarni w systemie Riela Polska. Czytaj w Agrokonsument.pl

 

 

Suszarnie znajdujące się w ofercie Riela Polska przeznaczone są do suszenia wszystkich gatunków zbóż. Dotyczy to:

  • zbóż podstawowych,
  • kukurydzy,
  • roślin oleistych i strączkowych,
  • materiału konsumpcyjnego,
  • paszowego i siewnego.

 

 

Elewator Classic Grain: nowa gwiazda w skupie zbóż

 

 

Stop aluminium i magnezu

 

Kolumna suszarni wykonana jest z półhartowanego stopu aluminium z magnezem. W mniejszych modelach zastosowano blachy ocynkowane.

Każdy segment suszarni zbudowany jest z naprzemiennie ustawionych kaskad – daszków. Precyzyjnie dobrany rozmiar kaskad, sposób ich rozmieszczenia i zbieżność na swojej długości zapewniają równomierną prędkość, ciśnienie i temperaturę w całej suszonej masie.

Dzięki kaskadowej budowie suszarnia pracuje w mieszanym układzie przepływu ziarna w stosunku do przepływu powietrza suszącego. Zastosowane wentylatory wyciągowe powodują, że w kolumnie panuje podciśnienie, zasysają one powietrze poprzez podgrzewacze powietrza i kolumnę suszarni.

 

Ssąca praca wentylatorów: ogranicza do minimum straty ciepła, ułatwia suszenie poprzez wyciąganie pyłów i drobnych cząstek, ułatwia odparowanie wilgoci.

 

50 euro za buraki w Krajowej Grupie Spożywczej

 

Zalety suszarni przepływowej stacjonarnej

 

Suszarnie instalowane przez Riela Polska odznaczają się bardzo niskim zużyciem energii cieplnej. Kontrola procesów suszenia jest w pełni automatyczna, a przepływ suszonego materiału jest uzależniona od stopnia wilgotności suszonego materiału.

Suszarnia jest wyposażona w system stożkowych kaskad zapewniający równomierny przepływ gorącego powietrza. Kolumna suszarni jest wykonana ze specjalnego stopu aluminium z magnezem. Dzięki temu jest odporna na agresywne środowiska w trakcie procesów suszenia.

Dodajmy, że modułowa budowa suszarni umożliwia je późniejszą rozbudowę. W opcji urządzenie jest wyposażone w system przeciwpożarowy. Tworzą je: klapa szybkiego opróżniania, czujniki temperatury i przyłącze CO2.

 

Riela Polska

Firma Riela Polska jest liderem na europejskim rynku w budowie kompletnych obiektów do magazynowania, suszenia i czyszczenia ziarna. Oferta obejmuje ponad 400 modeli silosów płaskodennych i lejowych o ładowności od 30 do 20 000 ton. Zestawienie ze sobą wielu pojedynczych silosów daje praktycznie nieograniczoną powierzchnię składowania.

 

Riela Polska od 21 lat buduje nowoczesne konstrukcje, w tym silosy zbożowe, hale magazynowe, mieszalnie pasz, urządzenia transportowe, suszarnie oraz czyszczalnie do zboża.

 

Oto opinie użytkowników wykorzystujących produkty Riela Polska:

Bernard Ginter – Wyczechy, Pomorskie

Sebastian Luber – Wybranowo, Kujawsko-Pomorskie

Kamil Bojakowski – Jelcz Laskowice, Dolnośląskie

dr Józef Śliwa – Żórawina, Dolnośląskie

Przemysław Piasta – Rychnowo, Kujawsko-Pomorskie

 

Sprzedaż działki budowlanej: opłata planistyczna a opłata adiacencka

Redakcja Agrokonsument.pl
Serwis Agrokonsument.pl specjalizuje się w treściach kierowanych dla konsumentów i branży agro. Polityka rolna, bezpieczeństwo żywności, ubezpieczenia, prawo.
przeczytaj inne artykuły tego autora
Wydrukuj
PILNE !
Zobacz podobne:

Inni przeczytali również: