20 - 06 - 2023
Fot. firmowe

Rolnictwo węglowe: Väderstad Components zwiększa moce produkcyjne

Pełna gotowość na wyzwania klimatyczne, rolnictwo węglowe i zwiększoną dbałość o glebę, skłonił Väderstad do rozbudowy swych zakładów produkujących części zamienne. Czytaj w Agrokonsument.pl

 

 

Väderstad rozbudowuje fabrykę Väderstad Components w Överum w Szwecji. Ze względu na stale rosnące zapotrzebowanie na oryginalne części, zostanie zbudowana trzecia linia produkcyjna talerzy uprawowych.

 

Väderstad przejmuje Thyregod, duńskiego producenta kultywatorów międzyrzędowych

 

Rośnie popyt na części zamienne

 

Väderstad Components jest częścią globalnej grupy Väderstad, produkującej części eksploatacyjne, takie jak nakładki, talerze i wały, a także akcesoria do wszystkich produktów tej marki.

Aby osiągnąć najwyższą możliwą jakość oryginalnych części, zakład w Överum mieści unikalne laboratorium technologii materiałowej.

Trzeba przyznać, że oryginalne części ze szwedzkiej stali uzyskały renomę wśród rolników na całym świecie. Nie chodzi tylko o dopasowanie do maszyn Väderstad, a przede wszystkim wyróżniającą je wydajność i trwałość.

Doprowadziło to do tak zwiększonego popytu na oryginalne części, że trzeba było rozbudować produkcję.

 

– Nasze szacunki na najbliższe pięć lat wskazują na średni wzrost zapotrzebowania w zakresie oryginalnych części zamiennych o 8 procent rocznie. Aby temu sprostać i nadal dostarczać wysokiej jakości części eksploatacyjne rolnikom na całym świecie, rozbudowujemy naszą fabrykę w Överum o trzecią linię do produkcji talerzy uprawowych – mówi Dan Somlin, dyrektor generalny Väderstad Components.

 

Olejnik, Barylski, Wika, Sobiech, Gawęcki i Gryn: przetwórca i rolnik chcą stabilizacji

 

Väderstad prze do przodu

 

Nowa linia do produkcji talerzy będzie dysponować dodatkowymi mocami produkcyjnymi dla nowych podzespołów.

W ciągu ostatnich kilku lat firma Väderstad poczyniła znaczące inwestycje, rozszerzając swoje portfolio produktów, co będzie miało również wpływ na Väderstad Components.

W ubiegłym roku firma kupiła duńską markę Thyregod, produkującą kultywatory międzyrzędowe. Pisaliśmy o tym tutaj.

Od lata 2024 roku te maszyny będą zintegrowane z marką Väderstad, co oznacza również, że ruszy produkcja części zamiennych do nich. Dzięki nowej linii do produkcji talerzy, Väderstad Components będzie posiadać osiem ciągów produkcyjnych w swoim zakładzie w Överum.

Nowa linia do produkcji talerzy w Väderstad Components będzie gotowa do użytku w 2025 roku.

 

Będzie nowa fabryka

 

Przypomnijmy, że w ostatnich latach Väderstad odnotował silny wzrost popytu na swoje produkty. Obroty podwoiły się;  z 237 mln euro w roku finansowym 2017, do 550 mln euro w 2022 roku.

Niezależnie od rozbudowy fabryki części, Väderstad ogłosił budowę nowego centrum fabrycznego.

Rozbudowa zakładów w Väderstad (w miejscowości od której firma wzięła nazwę) zapewni dodatkowe powierzchnie do montażu i lakierowania. Cel: osiągnięcie zdolności produkcyjnej 10 tys. maszyn rocznie do 2028 roku.

Dwa bloki produkcyjne, które zostaną dobudowane i połączone z istniejącą fabryką, mają powierzchnię 6300 m2 każdy. Stworzą one  całkowitą powierzchnię produkcyjną wynoszącą około 70 tys. m2. Szerzej czytaj tutaj.

 

Ślad węglowy w kukurydzy: przydatny plan nawożenia SatAgro

 

Redakcja Agrokonsument.pl
Serwis Agrokonsument.pl specjalizuje się w treściach kierowanych dla konsumentów i branży agro. Polityka rolna, bezpieczeństwo żywności, ubezpieczenia, prawo.
przeczytaj inne artykuły tego autora
Wydrukuj
PILNE !
Zobacz podobne:

Inni przeczytali również: