03 - 03 - 2022
Fot. Riela Ukraine

Ukraina: silosy zbożowe na zapory przeciwczołgowe

Zamiast silosów zbożowych, Riela Ukraina buduje teraz zapory przeciwczołgowe. Agrokonsument.pl

 

 

Riela na Ukrainie, spółka naszej polskiej Rieli z Czymanowa k. Gdańska podjęła decyzję o przeprofilowaniu produkcji. Zamiast silosów do zboża, teraz produkuje przeciwpancerne kozły zaporowe. Tego rodzaju przeszkoda potrafi w skuteczny sposób spowolnić lub powstrzymać natarcie pojazdów pancernych Rosjan.

 

Do budowy zapór wykorzystuje się gotowe elementy ścian elewatorów zbożowych. Spółka nie żałuje dobrej jakości surowca – nie ma czasu na szukanie gorszego materiału. Na zapory idzie pełnowartościowy towar:

 

  • profile ze stali konstrukcyjnej typ S550 GD/Z600;
  • ocynkowane 600 g/m2;
  • certyfikowane śruby do budowy silosów!

 

To paradoks obecnego czasu: elementy konstrukcyjne silosów, zamiast służyć produkcji chleba, będą musiały powstrzymywać natarcie czołgów.

 

Czytelniku! Czy i Ty już włączyłeś się do pomocy walczącej Ukrainie?

 

Jeśli jeszcze nie, pomóż jak możesz!

Adresy przykładowych zbiórek:

 

Polska Akcja Humanitarna

Sie pomaga

Zrzutka

UNICEF

 

 

 

Solidny silos: dobra stal i pewny projekt

 

 

dr Piotr Łuczak – Agrokonsument.pl
Dziennikarz, redaktor i ekonomista.   Specjalizuje się w polityce i ekonomice rolnej.   Założyciel i redaktor naczelny serwisu Agrokonsument.pl należącego do Agro Creative Agency & Media. Szef redakcji Lidera Biznesu – Ogrodniczy Magazyn Branżowy, Grupa MTP.   Pełnił funkcje redaktora naczelnego tytułów: Tygodnik Rolniczy, Profi– profesjonalna technika rolnicza i Agrarlexprawo dla rolnika. Najdłużej pracował w top agrar Polska, w tym także na stanowisku z-cy redaktora naczelnego.  
przeczytaj inne artykuły tego autora
Wydrukuj
PILNE !
Zobacz podobne:

Inni przeczytali również: