01 - 05 - 2023
Fot. P. Łuczak, Agrokonsument.pl

Claas Dealer Roku 2023: wiedza i empatia produktowa docenione!

Dobrze doradzą, jaką maszynę wybrać, w co ją dodatkowo wyposażyć. Można liczyć na ich pomoc w przypadku awarii. Znają się na swojej robocie, bo to najlepsi Dealerzy Claas 2023. Oto najnowszy ich ranking w Agrokonsument.pl

 

 

O jakości pracy autoryzowanego serwisu dealerskiego świadczą jego wyniki sprzedażowe, sprawny serwis maszyn i dostępność części zamiennych. Te składowe rzutują na opinie klientów. Tę zależność dostrzega od lat Claas Polska.

Firma co roku organizuje ankietę wśród użytkowników maszyn swej produkcji. To w niej rolnicy i przedsiębiorcy mogą dobrowolnie wypowiadać się na temat poziomu jakości obsługi przez autoryzowane serwisy dealerskie. Tu nie ma tabu, liczy się stan faktyczny.

W podsumowaniu wyłaniani są najlepsi dealerzy roku.

 

Ładowacz skrojony na miarę: dekalog Claas

 

Dealerzy Claas Anno Domini 2023

 

W najnowszej edycji Badania Satysfakcji Klienta Claas w 2022 r. zwycięzcami zostały firmy:

I miejsce: Agro-Land Marek Różniak ze Śmielina k. Bydgoszczy (woj. kujawsko-pomorskie) – na zdjęciu;

II miejsce: Świerkot Sp. z o.o. ze Studzionki k. Pszczyny (woj. śląskie);

III miejsce: Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego Kalchem Sp. z o.o. Wielki Głęboczek (woj. kujawsko-pomorskie).

Trzeba przyznać, że firma Agro-Land bardzo ambicjonalnie podeszła do tematu. W porównaniu z ubiegłym rokiem w Badaniu Satysfakcji Klienta przesunęła się z trzeciej na pierwszą pozycję. Bardzo mocno trzyma się przedsiębiorstwo Świerkot sp. z o.o.

Obroniło ono silne, drugie miejsce w rankingu.

 

 

Cechy najlepszego dealera

 

W opinii klientów, najlepsze Firmy Dealerskie w 2022 roku wyróżniały się następującymi cechami:

I miejsce – Dealer Roku Agro-Land Marek Różniak:

  • celująca ocena za proces obsługi sprzedażowej – przedstawiciele handlowi posiadali dużą i praktyczną wiedzę produktową;
  • doradztwo przy dopasowaniu i konfiguracji maszyn do potrzeb klientów było wzorowe;
  • pełna obsługa w dziale części zamiennych, świetne poradnictwo w doborze właściwych części na najwyższym, profesjonalnym poziomie.

 

II miejsce – Dealer Roku Świerkot Sp. z o.o.:

  • wysoka ocena za obsługę sprzedażową – tu doceniono uważne wysłuchanie potrzeb klienta i precyzyjne dopasowanie konfiguracji maszyny;
  • bardzo dobry poziom pomocy przy doborze części zamiennych – pochwała za wysoką wiedzę produktową pracowników i dostępność punktów sprzedaży części.

 

III miejsce – PHZ Kalchem Sp. z o.o.:

  • wysoka ocena klientów za obsługę sprzedażową – szczególnie za szybką reakcję na zapytania klienta, przejrzystą ofertę i profesjonalnie skonfigurowane maszyny;
  • świetnia obsługa w dziale części zamiennych, w tym uważna identyfikacja potrzeb klienta.

 

W dorocznym badaniu satysfakcji wzięło udział ponad pół tysiąca rolników i przedsiębiorców z całej Polski, użytkujących maszyny Claas. Mogli oni dobrowolnie odpowiedzieć na kilkadziesiąt szczegółowych pytań.

Analizowali trzy podstawowe elementy usług:

  • sprzedaż – wiedzę produktową handlowców, proces przekazania maszyny, czas reakcji na zapytania kierowane do działu sprzedaży;
  • serwis – szybkość reakcji na zgłoszenie problemu, jakość samej naprawy;
  • dobór części zamiennych – profesjonalizm w doborze części i tempo realizacji zamówienia.

 

Zaznaczmy, że w tegorocznej edycji wzięły udział dwie grupy klientów – nabywców maszyn w 2021 i 2022. Oceniali oni obsługę sprzedażową, funkcjonowanie serwisu i dostępność części.

 

Gleba, Twój warsztat: agrotechnika, narzędzia czynne i bierne od Poettinger

 

 

Lider Kategorii w cenie

 

Miniony rok przyniósł sporo wahań w zakresie cen produktów rolnych, poziomu kosztów i niepewności rynkowej. W tych niestabilnych czasach liczy się więc zwłaszcza wiarygodność pomiędzy partnerami biznesowymi.

Chodzi o premiowanie długoletniej współpracy opartej na zasadzie wygrana – wygrana dla dwóch stron.

Dlatego Claas Polska, niezależnie od honorowania trzech najlepszych dealerów danego roku, wyróżnia także laurem ‘LIDER KATEGORII’ tych ze swych dealerów, którzy w badaniu zadowolenia Klientów CLAAS uzyskali najwyższe noty i uznanie użytkowników maszyn w obrębie świadczonych usług.

Oto lista nagrodzonych w drugiej, najnowszej edycji ‘LIDER KATEGORII 2023’:

 

1. Lider w Kategorii SERWIS – Świerkot Tech Agro Sp. z o.o.

Szczególnie doceniony za zaangażowanie techników serwisowych w wykonywane naprawy oraz wyposażenie techniczne aut serwisowych.

 

2. Lider w Kategorii CZĘŚCI ZAMIENNE – Świerkot Sp. z o.o.

Klienci najwyżej cenili wysoką wiedzę produktową pracowników, wsparcie klienta w identyfikacji jego potrzeb, w tym w dodatkowym doposażeniu maszyny.

 

3. Lider w Kategorii SPRZEDAŻ – Agro-Land Marek Różniak

W tej kategorii Dealer wyróżnił się wzorową wiedzą produktową połączoną z profesjonalnym podejściem do konfiguracji maszyny i uważne wsłuchanie się w potrzeby klientów.

 

4. Lider w Kategorii SPRZEDAŻ CIĄGNIKÓW – Ulenberg Sp. z o.o.

Za najwyższe udziały rynkowe w segmencie ciągników od 100 KM. Świadczy to o wysokim zaufaniu jakim Dealer jest obdarzany przez Klientów inwestujących w nowe ciągniki.

 

Przypomnijmy, że statuetki ‘LIDERA KATEGORII’ ubiegłorocznej, pierwszej edycji tego wyróżnienia otrzymali: Świerkot sp. z o.o. – w dwóch kategoriach SERWIS i CZĘŚCI ZAMIENNE oraz PHZ Kalchem sp. z o.o. – kategoria SPRZEDAŻ.

 

Opr. na podstawie informacji prasowych Claas

 

 

Czy dotacja z ARiMR stanowi przychód do opodatkowania?

 

dr Piotr Łuczak – Agrokonsument.pl
Dziennikarz, redaktor i ekonomista.   Specjalizuje się w polityce i ekonomice rolnej.   Założyciel i redaktor naczelny serwisu Agrokonsument.pl należącego do Agro Creative Agency & Media. Szef redakcji Lidera Biznesu – Ogrodniczy Magazyn Branżowy, Grupa MTP.   Pełnił funkcje redaktora naczelnego tytułów: Tygodnik Rolniczy, Profi– profesjonalna technika rolnicza i Agrarlexprawo dla rolnika. Najdłużej pracował w top agrar Polska, w tym także na stanowisku z-cy redaktora naczelnego.  
przeczytaj inne artykuły tego autora
Wydrukuj
PILNE !
Zobacz podobne:

Inni przeczytali również: