10 - 09 - 2023
Fot. firmowe

Monika Piątkowska: mocno promujemy polski sektor rolno-spożywczy

Z Moniką Piątkowską – prezes Izby Zbożowo-Paszowej, rozmawiamy o przygotowaniach do 63. edycji European Commodities Exchange, które po raz pierwszy odbędzie się w Polsce. Czytaj w Agrokonsument.pl

 

Przedstawiamy wywiad z Moniką Piątkowską – prezes Izby Zbożowo-Paszowej. Rozmawiamy o przygotowaniach do 63. edycji European Commodities Exchange, które po raz pierwszy odbędzie się w Polsce.

 

Izba Zbożowo-Paszowa będzie gospodarzem 63. edycji Europejskiej Giełdy Towarowej, która 12-13 października 2023 roku po raz pierwszy odbędzie się w Europie Środkowo-Wschodniej. Do wydarzenia pozostało niedużo czasu. Jak idą przygotowania?

 

Monika Piątkowska: Europejska Giełda Towarowa to jedno z największych wydarzeń branży rolno-spożywczej na świecie, a co za tym idzie to ogromne wyzwanie logistyczne. Mimo, że to już 63. edycja, to po raz pierwszy odbędzie się ona w tej części Europy. To zasługa determinacji naszego zespołu i przedstawicieli firm członkowskich Izby Zbożowo-Paszowej.

Wspólnie od wielu lat zabiegaliśmy o organizację tego prestiżowego wydarzenia w Polsce. Pozytywną decyzję otrzymaliśmy już w 2019 roku. To duży wyraz zaufania partnerów z europejskiego Konsorcjum ECE dla naszej Izby. To także dowód, że dynamicznie rozwijający się polski rynek rolno-spożywczy znajduje się w centrum zainteresowania ekspertów, inwestorów i przedsiębiorców z całego świata. To czego potrzebujemy, to większej odwagi w dyplomacji i promowaniu naszych dokonań.

 

Rajmund Gąsiorek: o futerkowych i silosach zbożowych Riela

 

Ile osób już się zarejestrowało?

 

M.P.: Przekroczyliśmy już 2000 zgłoszeń. Zainteresowanie wydarzeniem jest ogromne. Podczas ostatniej edycji, która odbyła się w Walencji, wystawcy dokonali rezerwacji całej przestrzeni targowej w hali Expo, co wróży dobrą frekwencję. Spodziewamy się obecności blisko 3000 osób na części targowej, która odbędzie w hali Expo XXI w Warszawie. Na Gali Dinner, która odbędzie na warszawskim Torze Wyścigów Konnych na warszawskich Służewcu przybędzie ok. 500 osób. Rejestracja jest otwarta do 10 października, choć na wieczorną galę liczba miejsc jest ograniczona.

 

Czy wojna na Ukrainie uzasadnia zmianę umowy handlowej?

 

Do kogo adresujecie to wydarzenie?

 

M.P: Spotkanie jest kierowane do wszystkich uczestników rynku. Zarówno podmiotów branży rolno-spożywczej, rolników, ale także pasjonatów. Zależy nam na tym, by rozwijać wymiar networkinowy. Targi stanowią świetną okazję do nawiązania cennych relacji biznesowych.

Dla Izby Zbożowo-Paszowej to będzie niepowtarzalna szansa, by zaprezentować potencjał naszego krajowego sektora. Jestem przekonana, że zarówno część targowa i networkingowa dostarczą uczestnikom nie tylko cennych kontaktów, ale też niezapomnianych wrażeń.

Rejestracja: kliknij tutaj

 

Redakcja Agrokonsument.pl objęła wydarzenie patronatem medialnym.

 

 

Czy PiS zdobędzie sympatię wsi po 15 września: zamknięcie granicy na ukraińskie ziarno?

Redakcja Agrokonsument.pl
Serwis Agrokonsument.pl specjalizuje się w treściach kierowanych dla konsumentów i branży agro. Polityka rolna, bezpieczeństwo żywności, ubezpieczenia, prawo.
przeczytaj inne artykuły tego autora
Wydrukuj
PILNE !
Zobacz podobne:

Inni przeczytali również: