10 - 07 - 2024
Fot. Pixabay

Ryzyko cenowe na rynku surowców: Gdańska Giełda Zboża 2024

Ruszyła Gdańska Giełda Zboża 2024. Dziś rozszerzone warsztaty poświęcone zarządzaniem ryzykiem cenowym surowców, a już jutro spotkanie traderów i wieczorna gala. Czytaj w Agrokonsument.pl

 

Merytoryczne spotkanie traderów zbóż, oleistych i białkowych w cyklu Gdańskiej Giełdy Zboża już się zaczęło! Dziś wystartowały rozszerzone warsztaty poświęcone zarządzaniem ryzykiem cenowym surowców. Jutro, 11 lipca, sesja główna i gala wieczorna.

– Nasze wydarzenie kierujemy do wszystkich osób związanych z rynkiem zbożowym: osób prywatnych, przedsiębiorstw specjalizujących się w produkcji pasz, producentów rolnych, posiadaczy młynów i olejarni, właścicieli firm handlowych oraz firm logistycznych. Zapraszam do Sopotu wszystkich zainteresowanych – mówi Zbigniew Ohler, organizator Giełdy.

 

Gdańska Giełda Zboża 2024: czekamy w Sopocie!

 

Dobre tradycje Giełdy Zboża

 

Gdańska Giełda Zboża odbywa się cyklicznie od lat. Wpisuje się ono w wielowiekową tradycję, gdy Gdańsk uważany był za jeden z najbardziej rozwiniętych ośrodków handlowych w Europie.

W XV i XVI w. dobrobyt miasta zapewniał handel polskim zbożem na wielką skalę. Ziarno trafiało do Gdańska z różnych regionów Rzeczypospolitej śródlądowymi drogami wodnymi, głównie Wisłą oraz jej licznymi dopływami. W 1618 roku eksport towaru poza granice kraju wyniósł 118 tys. lastów gdańskich, tj. ok. 271 tys. ton.

Przez wiele stuleci centrum handlu zbożem stanowił Dwór Artusa – tu spotykali się kupcy z całej Europy, negocjując ceny ziarna.

Dlatego to miejsce onegdaj Zbigniew Ohler wybrał na pierwsze edycje Giełdy. Późniejsze spotkania – ze względu na dużą frekwencję – przeniesiono do hoteli Trójmiasta.

Szczegóły rejestracji na spotkanie – kliknij tutaj.

 

 

Patronem wydarzenia jest Agrokonsument.pl

 

 

Niektóre materiały z wcześniejszych edycji:

 

Gdańska Giełda Zboża: światowy rynek ziarna 2022-2023 – kliknij

Gdańska Giełda Zbożowa: trwa światowa walka o zbyt pszenicy – kliknij

Rusza Gdańska Giełda Zboża ZAKOPANE 2024 – kliknij

 

Polhoz Sp. z o.o.: pszenica, rzepak, kukurydza, buraki, ziemniaki i Riela Polska

 

 

 

 

Redakcja Agrokonsument.pl
Serwis Agrokonsument.pl specjalizuje się w treściach kierowanych dla konsumentów i branży agro. Polityka rolna, bezpieczeństwo żywności, ubezpieczenia, prawo.
przeczytaj inne artykuły tego autora
Wydrukuj
PILNE !
Zobacz podobne:

Inni przeczytali również: