23 - 12 - 2022
Fot. Pixabay

Nowy dealer Fendt i Valtra. Agrima, Agronom, Agrotech w odstawce

Od stycznia 2023 częściowe przetasowanie na mapie dealerów Fendt i Valtra w Polsce. AGCO namaszcza Raiffeisen Waren. Czytaj w Agrokonsument.pl

 

 

Nowym autoryzowanym partnerem handlowym marek Fendt oraz Valtra od stycznia br. będzie Raiffeisen Waren Sp. z o.o.

Region działalności tej firmy obejmie województwa: świętokrzyskie, mazowieckie, lubelskie, łódzkie, śląskie oraz podlaskie (powiat siemiatycki).

Raiffeisen rozpocznie swoją działalność w pierwszym kwartale 2023 od otwarcia siedziby w Rykach. Docelowo planuje rozbudowę do 5 oddziałów, w tym łącznie z siedzibą firmy. Tym samym status dealera Fendt i Valtra niedługo stracą:

  • Agrima Maciejczyk Sp. J.
  • Agronom Sp. z o.o.

 

Zakończą one współpracę z AGCO z dniem 30.06.2023. Do końca czerwca 2023 obie firmy pozostaną pełnoprawnymi autoryzowanymi partnerami handlowi AGCO, zachowując wszelkie prawa i obowiązki wynikające z umów dystrybucyjnych.

 

Väderstad i nowy agregat Carrier XT 425-625

 

Agroma Gorzów idzie na południe

 

Od nowego roku Agroma Gorzów Sp. z o.o. – autoryzowany partner handlowy marek Fendt i Valtra, rozszerza teren działania na obszar Dolnego Śląska i południowych powiatów wielkopolski.

Firma obsługiwała dotychczas teren woj. lubuskiego. W związku z rozszerzeniem terenu działania firma Agroma planuje dodatkowe inwestycje, między innymi otwarcie nowego oddziału w okolicach Legnicy.

Dotychczas w/w tereny obsługiwała firma K&H Agrotech, z którą AGCO zakończyło współpracę z końcem 2022.

AGCO nie podało, dlaczego nastąpiły takie zmiany. Poinformowało jednynie, że zmiany w sieci dealerskiej Fendt, Valtra pozwolą lepiej reagować na potrzeby klienta i umożliwią silniejsze wsparcie regionów sprzedażowych dla omawianych wyżej województw.

Przypomnijmy, że AGCO jest właścicielem marek: Fendt, GSI, Massey Ferguson, Valtra oraz Challenger.

 

Opr. na podstawie informacji prasowej Valtra/Fendt

 

Depresja u rolnika: jak ją rozpoznać?

 

Pöttinger radzi: chroń wodę glebową w czasie agrotechniki

 

Sprzedaż gruntu w trakcie trwania dzierżawy

Redakcja Agrokonsument.pl
Serwis Agrokonsument.pl specjalizuje się w treściach kierowanych dla konsumentów i branży agro. Polityka rolna, bezpieczeństwo żywności, ubezpieczenia, prawo.
przeczytaj inne artykuły tego autora
Wydrukuj
PILNE !
Zobacz podobne:

Inni przeczytali również: