Po raz pierwszy od 2019 r. Agritechnica po pandemii znowu otwiera swe podwoje. To ponad 2600 wystawców w 24 halach na ponad 40 ha powierzchni wystawienniczej oraz szeroki międzynarodowy program techniczny.
Czas trwania: 12-18 listopada 2023 r.
Edycja 2023 obejmie m.in. Międzynarodowy Dzień Rolnika poświęcony Polsce.
Program techniczny Agritechnica oferuje liczne prezentacje na takie tematy, jak inteligentne rolnictwo, pod hasłem „Zielona produktywność”.
Oznacza on, w jaki sposób nowe koncepcje i pionierskie innowacje zapewniają wydajność rolnictwa przy jednoczesnej ochronie przyrody, klimatu i środowiska.
Zainteresowani rolnicy z Polski, których i w tym roku na pewno nie zabraknie, doceniają to miejsce za pełną gamę sprzętu, rozwiązań i innowacji, których nie ma nigdzie indziej na świecie.
Czy PiS zdobędzie sympatię wsi po 15 września: zamknięcie granicy na ukraińskie ziarno?
Na tegorocznej Agritechnice Polska i Francja zostały wyróżnione z okazji Międzynarodowego Dnia Rolnika. Rozpoczynający się we wtorek, 14 listopada program skupiający się na Polsce, poświęcony jest kluczowym tematom istotnym dla rolników, ekspertów i organizacji zajmujących się maszynami nad Wisłą.
W trakcie jego trwania, organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne na język polski.
Tematy, jakie zostaną na nim poruszone, obejmują rozporządzenie UE w sprawie zrównoważonego stosowania środków ochrony roślin.
Planowane dyskusje koncentrują się na kompromisie między ochroną środowiska a produktywnością gospodarstw rolnych. W programie również Zielony Ład i jego praktyczne wdrożenie.
Polscy profesjonaliści z branży rolniczej odwiedzający targi Agritechnica 14 listopada otrzymają bezpłatny wstęp na wystawę. Bilety: kliknij tutaj.
Opr. na podst. materiałów DLG
Olejnik, Barylski, Wika, Sobiech, Gawęcki i Gryn: przetwórca i rolnik chcą stabilizacji