26 - 05 - 2022
Fot. P. Łuczak, Agrokonsument.pl

Gdańska Giełda Zboża już w lipcu 2022!

21 lipca br. odbędzie się kolejna edycja Gdańskiej Giełdy Zboża. To okazja do wymiany kontaktów dla rolników, handlowców i branży przemysłowej związanej z ziarnem zbóż i oleistych. Specjalna oferta dla firm z Ukrainy. Agrokonsument.pl

 

 

Gdańska Giełda Zboża to coroczne wydarzenie, którego organizację zapoczątkował w 2009 r. Zbigniew Ohler, makler zbożowy.

Jest ono okazją do spotkania polskich i zagranicznych przedsiębiorców, zajmujących się obrotem zbożem i roślinami oleistymi.

 

W tym roku Giełdzie patronuje redakcja Agrokonsument.pl.

 

Zbigniew Ohler: ceny zbóż i kukurydzy będą wysokie do 2023

Z Dworu Artusa do Radissona

 

W XVI w. Gdańsk uważany był za jeden z najbardziej rozwiniętych ośrodków handlowych w Europie. Dobrobyt miasta zapewniał handel polskim zbożem na wielką skalę.

 

Ziarno trafiało do Gdańska z różnych regionów Rzeczypospolitej śródlądowymi drogami wodnymi, głównie Wisłą oraz jej licznymi dopływami. W 1618 roku eksport towaru poza granice kraju wyniósł 118 tys. lastów gdańskich, tj. ok. 271 tys. ton.

 

Przez wiele stuleci centrum handlu zbożem stanowił Dwór Artusa – tu spotykali się kupcy z całej Europy, negocjując ceny ziarna. Dlatego to miejsce wybrano na pierwsze edycje Giełdy.

W tym roku spotkanie odbędzie się w Hotelu Radisson w Gdańsku.

 

Giełda co roku gości kilkuset producentów rolnych i właścicieli magazynów zlokalizowanych na wybrzeżu oraz w głębi kraju. Przybywają także przedstawiciele firm wspierających handel od strony transportu, logistyki i kontroli jakości.

Szczegóły i rejestracja – kliknij TUTAJ.

 

Uczestnicy biorący udział w Gdańskiej Giełdzie Zboża mają możliwość spotkania się z partnerami handlowymi, których znają jedynie poprzez kontakt telefoniczny lub mailowy.

 

 

FILM: Automaty w parku maszynowym Riela Polska

dr Piotr Łuczak – Agrokonsument.pl
Dziennikarz, redaktor i ekonomista.   Specjalizuje się w polityce i ekonomice rolnej.   Założyciel i redaktor naczelny serwisu Agrokonsument.pl   Pełnił funkcje redaktora naczelnego tytułów: Tygodnik Rolniczy, Profiprofesjonalna technika rolnicza i Agrarlexprawo dla rolnika. Najdłużej pracował w top agrar Polska, w tym także na stanowisku z-cy redaktora naczelnego.  
przeczytaj inne artykuły tego autora
Wydrukuj
PILNE !
Zobacz podobne:

Inni przeczytali również:

Bezpieczeństwo żywności i środowisko

Już milion hektarów rzepaku w Polsce

Jakie są perspektywy rozwoju uprawy rzepaku w Polsce? Dlaczego tak mało sieje się u nas roślin białkowych? Czy soja i...
Czytaj więcej
Dopłaty, rolnictwo – prawodawstwo UE

Policjo, odpuść rolnikowi za zbyt szeroki kombajn!

Czy policja odpuści rolnikom i nie będzie ich karać za użytkowanie na drogach publicznych sprzętu przekraczającego 3 m szerokości? Czytaj...
Czytaj więcej
Ubezpieczenia

Ergo Hestia i agro ubezpieczenia

Ergo Hestia po raz pierwszy i siedem innych towarzystw walczy o rynek agro ubezpieczeń. Czytaj w Agrokonsument.pl     Znana...
Czytaj więcej