17 - 03 - 2023
Fot. P. Łuczak, Agrokonsument.pl

Agrotech Kielce 2023: ruszyły targi

Kieleckie targi Agrotech 2023 pretendują do jednych z największych wydarzeń w branży agro w tym roku. Czytaj w Agrokonsument.pl

 

 

W Kielcach ruszyły targi Agrotech. Stoiska w siedmiu halach Targów Kielce oraz trzech tymczasowych i na terenie zewnętrznym zajmuje 400 firm z 15 krajów, m.in. Finlandii, Francji, Grecji, Indii, Irlandii, Łotwy, Niemiec, a także z Ukrainy.

W sumie to 63,5 tys. m2 powierzchni wystawienniczej, niewiele mniejszy od rekordowej edycji z 2019 roku. Wygwizdano jednak ministra rolnictwa, bo niefortunnie zapewniał pół roku temu, że warto do przednówka przechowywać zboża. Jak pisaliśmy już o tym – polskie ziarno zalega w magazynach, bo przegrywa konkurencję ze zbożem z Ukrainy.

Opieszałość naszego rządu w przypilnowaniu reeksportu ziarna ukraińskiego jest niestety oczywista.

 

Pöttinger radzi: chroń wodę glebową w czasie agrotechniki

 

Targi techniki rozwijają gospodarstwa

 

Ciągniki i maszyny dostarczyli m.in. Case IH, Steyr, John Deere, New Holland, Deutz-Fahr, Zetor, Massey Ferguson, Fendt i Valtra.

Zobaczymy też gamy ciągników marek Farmtrack, Landini, Solis, Iseki, LS, Kioti. Po raz pierwszy na rynku polskim pojawi się marka rumuńska Irum.

Światowe nowości wśród ciągników zaprezentuje Case IH. Będą to seria sadowników Quantum i Farmall.

Landini chwali się Trekkerem 4 na gąsienicach do sadów i winnic, a Fendt – kombajnem. Rozbudowane maszyny do uprawy przywieźli m.in. Pöttinger, Vaderstad, Maschio Gaspardo, Horsch, Dziekan, Kuhn, Agro-Masz, Dexwal, Jar-Met, Landstal, Agro-Masz, Unia.

 

Rolnicy zobaczą najnowsze: sadzarkę i kombajn do ziemniaków o imponujących ładownościach wyprodukowane przez belgijską firmę AVR. Nowoczesne opryskiwacze wystawiają m.in. Krukowiak, Bury.

Nowość od Hardi to Aeon Twin z rozwiązaniami rolnictwa precyzyjnego, wyposażony w system pomocniczego strumienia powietrza. Innowacyjne maszyny do zielonek pokazują m.in. McHale i SaMasz. Modele nowych ładowarek teleskopowych od m.in. Weidemann i Manitou.

 

Nawozy, środki ochrony i nasiona

 

Kolejne stoiska to producenci nawozów, środków ochrony roślin, biostymulatorów. Są TimacAgro, Syngenta, Yara, AgroSorb, Invex Remedies, Świętokrzyska Grupa Przemysłowa Industria, Polcalc, Solmag Agro, Siarkopol.

ProBiotics Polska to mikroorganizmy do zadań specjalnych.

Danko Hodowla Roślin, Plantico, Centrala Nasienna z Kielc proponują odmiany nasion i materiał siewny.

 

Ubytki naturalne w rolnictwie: kiedy są kosztem podatkowym?

 

Las – Expo dla fachowców i amatorów

 

Targom Agrotech od 22 lat towarzyszą Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las – Expo.

Pojazdy i maszyny z firm MHS, Wood – Mizer, Inter – Bis, Krpan, Wirex. Traki, rębaki, pilarki łańcuchowe zwiedzający oglądają w pracy na żywo. Słoweńskie przedsiębiorstwo Krpan prezentuje m.in. przyczepę leśną GP 10 DF z żurawiem 8,6 K, piło-łuparkę CS 4218 w wersji mechanicznej raz wciągarki, m.in. model 7,5 EH.

 

Opr. na podstawie materiałów Targi Kielce

 

Energia dla rolnictwa najwyższym priorytetem. Rolnicy żywią nas!

dr Piotr Łuczak – Agrokonsument.pl
Dziennikarz, redaktor i ekonomista.   Specjalizuje się w polityce i ekonomice rolnej.   Założyciel i redaktor naczelny serwisu Agrokonsument.pl należącego do Agro Creative Agency & Media. Szef redakcji Lidera Biznesu – Ogrodniczy Magazyn Branżowy, Grupa MTP.   Pełnił funkcje redaktora naczelnego tytułów: Tygodnik Rolniczy, Profi– profesjonalna technika rolnicza i Agrarlexprawo dla rolnika. Najdłużej pracował w top agrar Polska, w tym także na stanowisku z-cy redaktora naczelnego.  
przeczytaj inne artykuły tego autora
Wydrukuj
PILNE !
Zobacz podobne:

Inni przeczytali również: