22 - 12 - 2021
Fot. Claas

Claas 2021: dobre wyniki sprzedażowe

Claas, uznany producent maszyn rolniczych pochwalił się wynikami sprzedażowymi. W mijającym roku sprzedaż wzrosła o 19% do 4,8 mld euro. Wydatki na badania i rozwój sięgnęły poziom 262 mln euro (rok ubiegły: 237 mln euro). Czytaj w Agrokonsument.pl

 

W maju 2021 r. po gruntownej modernizacji ponownie otwarta została fabryka ciągników w Le Mans we Francji. Oficjalne zakończenie budowy miało miejsce niemal równo z rozpoczęciem drugiej fazy modernizacji produkcji kombajnów zbożowych w Harsewinkel. W pięć miesięcy odnowiono 15 tys. m² powierzchni produkcyjnej. W obu zakładach stosowane są teraz najnowocześniejsze bezzałogowe systemy transportu.

 

 

Ofensywa w kombajnach

 

Claas kontynuuje rozpoczętą w  2019 roku ofensywę modelową w technologii maszyn żniwnych. W programie „Fits your Farm” (Stworzony dla Ciebie) oferuje szeroki wachlarz wariantów i wyposażenia kombajnów. Na leży do nich seria Trion.

 

 

Czy wojna na Ukrainie uzasadnia zmianę umowy handlowej?

 

 

Zmiany nastąpiły również w segmencie ciągników. To zasługa samouczącego się systemu wspomagania operatora Cemos. Model ciągnika Axion 960 otrzymał od międzynarodowego jury dziennikarzy rolniczych tytuł „Tractor of the Year 2021” (Ciągnik Roku 2021) w kategorii „Sustainable” (Zrównoważony).

 

Cemos zmniejsza zużycie oleju napędowego o 16,8% przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności powierzchniowej o 16,3%. Ciągniki Arion 400 przeszły facelifting.

 

Założone w 1913 r. przedsiębiorstwo rodzinne Claas (www.claas.com) to jeden z czołowych na świecie producentów maszyn rolniczych. Firma z siedzibą w Harsewinkel w Niemczech, w Nadrenii Północnej-Westfalii, jest europejskim liderem na rynku kombajnów zbożowych. Claas to duży producent samobieżnych sieczkarni polowych, ciągników, pras i maszyn do zbioru zielonek. Do tego dochodzą technologie informatyczne wykorzystywane w rolnictwie.

 

Claas zatrudnia ponad 11 400 pracowników na całym świecie, a w 2020 r. osiągnęła obroty rzędu 4 miliardów euro.

 

Sposób Claas na drożejące nawozy.

 

Opr. na podstawie materiałów prasowych Claas

Redakcja Agrokonsument.pl
Serwis Agrokonsument.pl specjalizuje się w treściach kierowanych dla konsumentów i branży agro. Polityka rolna, bezpieczeństwo żywności, ubezpieczenia, prawo.
przeczytaj inne artykuły tego autora
Wydrukuj
PILNE !
Zobacz podobne:

Inni przeczytali również: