30 - 11 - 2021
Fot. Generali

Generali Agro zamiast Concordia Ubezpieczenia

Nazwa Concordia Ubezpieczenia odeszła do lamusa. Zastępuje ją Generali Agro. Nowy właściciel Concordii kończąc w ten sposób kilkuletni etap przekształceń deklaruje, że wysoka jakość obsługi klientów agro pozostaje niezmieniona. Agrokonsument.pl

 

 

Concordia Polska Grupa Generali od sierpnia 2021 r. nazywa się Generali Agro. Ma to zapewnić spójność z Grupą Generali, ale też oddać charakter i wartości, którymi kierują się specjaliści od ubezpieczeń szeroko pojętego obszaru agro. Nadal zostaje ten sam zespół ekspertów rolnych, zlokalizowanych w Poznaniu i pracujących w całej Polsce.

 

Generali Agro i Concordia

 

Generali  zapowiadało zmianę Concordii w Generali Agro. Już od września 2020 zawiadamiano klientów Concordii o czekających ich zmianach.

Przypomnijmy, że Generali nabyło spółki Concordii w 2018 roku. Spółki życiowe zostały połączone pod koniec 2019 roku. Proces fuzji majątkowej spółki Concordia Polska wymagał w pierwszej kolejności likwidacji działalności wzajemnościowej. Concordia kończyła swój byt będąc drugim co do wielkości ubezpieczycielem agro w Polsce. Ochroną obejmowała ponad 1 mln ha upraw.

 

Ubezpieczenia upraw i zwierząt 2021: siedem firm

 

 

Opr. na podst. materiałów prasowych Generali

 

dr Piotr Łuczak – Agrokonsument.pl
Dziennikarz, redaktor i ekonomista.   Specjalizuje się w polityce i ekonomice rolnej.   Założyciel i redaktor naczelny serwisu Agrokonsument.pl należącego do Agro Creative Agency & Media. Szef redakcji Lidera Biznesu – Ogrodniczy Magazyn Branżowy, Grupa MTP.   Pełnił funkcje redaktora naczelnego tytułów: Tygodnik Rolniczy, Profi– profesjonalna technika rolnicza i Agrarlexprawo dla rolnika. Najdłużej pracował w top agrar Polska, w tym także na stanowisku z-cy redaktora naczelnego.  
przeczytaj inne artykuły tego autora
Wydrukuj
PILNE !
Zobacz podobne:

Inni przeczytali również: