Stowarzyszenie MiastoPort

Stowarzyszenie MIASTOPORT połączyło osoby wywodzące się z różnych branż i dysponujące różnorodnym doświadczeniem. Każde z nas w swojej przestrzeni spotykał się z ograniczeniami i wykluczeniami, jakie dotykają różne grupy osób.

 

Działając w branży architektonicznej, szkoleniowej, wydawniczej, filmowej czy warsztatowej zawsze staraliśmy się nasze usługi czynić dostępnymi dla jak największej grupy osób.

 

Prowadzimy audyty dostępności architektonicznej, informacyjnej i cyfrowej. Nasi klienci cenią nas za terminowość, profesjonalizm, doświadczenie, współpracę z osobami z niepełnosprawnościami. Nauczyliśmy się dzięki nim bardziej zwracać uwagę na przeszkody i utrudnienia, z którymi muszą się mierzyć.

 

Współprowadziliśmy międzynarodowe warsztaty teatralne dla dzieci niewidomych i niedowidzących. Integracja z grupami artystów sprawiała dużą satysfakcję wszystkim uczestnikom. My zwróciliśmy uwagę na to, że przestrzeń publiczna powinna być dostępna dla wszystkich. Planując swoje działania stawiamy na empatyzację, starając się wdrażać zasady projektowania i planowania uniwersalnego.

 

W swym dorobku mamy wolontariaty na oddziale psychiatrycznym dla dzieci i młodzieży oraz współpracę z fundacją Chce Mi Się.

 

W swym działaniu chcemy przyczyniać się do tego, by przestrzeń publiczna i obiekty publiczne były możliwie przyjazne dla wszystkich użytkowników, a nie tylko spełniały wymogi ustawowe.

Stowarzyszenie MiastoPort

os. Oświecenia 110/8, 61-212 Poznań

Poznaj Partnera

Początki Katedry w Poznaniu – jeden z wielu filmów naszej produkcji

Kurza Góra – realizacja grafik dla ścieżki edukacyjnej na przedpolach Grunwaldu

Wizja lokalna – Sąd Rejonowy Katowice-Wschód

Wizja lokalna w Urzędzie Powiatowym Pruszcz Gdański

Publikacja dla Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego

Opracowanie publikacji prof. Jana Skuratowicza

Specjalizacje Partnera

  • Branża filmowa
  • Branża wydawnicza
  • Audyty dostępności
  • Wolontariat

Specjaliści Partnera piszący do Agro&Konsument

Wszystkie artykuły partnera